Grad medali i rekord Okręgu Filipa Dudki na Mistrzostwach Województwa Młodzików

C065B5B2-4966-4DDE-ACAD-4976B9D2F8DA

Jedenaście medali podczas odbywających się w hali RKS Łódź Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików zdobyli zawodnicy MKLA Łęczyca.

Na szczególne uznanie zasłużył Filip Dudka, który złoty medal w skoku o tyczce uświetnił kolejnym rekordem Okręgu U-16 (3.70 m). Na drugiej pozycji z rekordem życiowym uplasował się Szymon Pawłowski (2.90 m), a trzeci był Filip Bartczak (2.60 m). W konkursie dziewcząt druga była Natalia Krysiak (2.30 m), a trzecia Oliwia Kępska

(2.00 m).

Sebastian Antosiak jak przystało na medalistę Mistrzostw Polski w wieloboju zdobył trzy medale i był najwszechstronniejszym zawodnikiem imprezy. Zdobył złoty medal w biegu na 60 metrów przez płotki (9.21 s) i dwa srebrne - w skoku w dal (5.86 m) i pchnięciu kulą (11.30 m).

W skoku wzwyż całe podium należało do reprezentantów Łęczycy. Zwyciężył Szymon Pawłowski (165 cm), drugi był Michał Boczkowski (160 cm), a trzeci Wiktor Buchmiller (155 cm). Brązowy medal w skoku w dal zdobyła Oliwia Kępska (4.22 m).