wersja testowa serwisu

Groźne wypadki na DK91 w gminie Daszyna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

LPR-niebo

W ciągu ostatniej doby na terenie powiatu łęczyckiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których trzy osoby zostały ranne. 

W niedzielę, 22 sierpnia około godziny 1.40 w miejscowości Ogrodzona, 44-letnia kobieta, która kierowała Fiatem Doblo zjechała na na przeciwną stronę drogi, gdzie wjechała do rowu i uderzyła w betonowy przepust. Poza kierującą obrażeń ciała doznał 44-letni pasażer. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną tego wypadku było zaśniecie kierującej.

Do kolejnego niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 91 doszło o godzinie 16:20 w miejscowości Walew. Kierująca rowerem wjechała na drogę z pierwszeństwem wprost przed MW, którym 68-latek jechał w kierunku Łodzi. 77-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana lotniczym pogotowiem do szpitala.

Wszystkie okoliczności tych wypadków wyjaśni policyjne postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury. Kierujący, którzy brali udział w tych zdarzeniach byli trzeźwi.

Przed nami ostatni tydzień wakacji, który może spowodować, że na drogach zrobi się tłoczniej. Dlatego policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

źródło: KPP w Łęczycy

Zobacz zdjęcia z pierwszego wypadku: