wersja testowa serwisu

Groźnie na drodze w gminie Świnice Warckie. Auto rozbiło się o drzewo, kierowca miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie

ZRM-noc
fot. ilustracyjne

Święta Bożego Narodzenia za nami. W trakcie trzech dni świątecznego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego doszło do trzech kolizji. W tym czasie stróże prawa wyeliminowali nietrzeźwego kierowcę oraz zatrzymali prawo jazdy za jazdę o 50 więcej w zabudowanym.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego doszło do trzech kolizji drogowych. Dwie z nich były wynikiem zderzenia pojazdów ze zwierzętami. 25 grudnia około godz. 23.00 wprost przed Mercedesa kierowanego przez 31-latka na jezdnię wybiegła sarna, zaś 27 grudnia na DK60 osobówka zderzyła się z psem.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 27 grudnia 2020 roku w miejscowości Strachów (gm. Świnice Warckie). Tam kierowca Matiza stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, po czym zatrzymał się na przydrożnym polu. Okazało się, że 41-letni kierowca osobówki miał ponad 3,5 promila alkoholu i dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na szczęście nikt poza kierowcą nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

27 grudnia 2020 w miejscowości Marynki na drodze wojewódzkiej nr 703 prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o 57 więcej w zabudowanym stracił 27-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Oplem astrą jechał 107km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

źródło: KPP w Łęczycy