wersja testowa serwisu

Groźny wypadek na DK12, dachował samochód osobowy. Za kierownicą nietrzeźwa 20-latka

270-135782
fot. KPP w Opocznie

Wielu pretendentów na kierowców narzeka na trudność zdobycia uprawnień do kierowania. Zdanie egzaminu nie tylko jest stresujące ale wymaga od kandydata na kierowcę przede wszystkim umiejętności i odpowiedzialności. Niestety młodzi kierowcy po zdobyciu upragnionych uprawnień zapominają to, czego uczyli się podczas kursu na prawo jazdy i dość szybko tracą uprawnienia do kierowania. Przekonała się o tym 20-latka, która prawem jazdy cieszyła się zaledwie 2 lata.

W czwartek, 9 września o godzinie 23.15 w miejscowości Strzelce, na drodze krajowej nr 12, 20-letnia kierująca Seatem Leonem, będąc w stanie nietrzeźwości, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Szczęśliwie kobieta wyszła cało z opresji. Za spowodowanie kolizji kierująca została ukarana mandatem karnym. Ale to nie wszystko. Policjanci, którzy ustalali okoliczności kolizji przebadali 20-latkę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że kobieta kierowała  mając w organizmie ponad 0,70 promila alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Sprawa kierowania samochodem pod wpływem alkoholu trafi pod ocenę sądu. Kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jak ustalili policjanci, 20-latka prawem jazdy cieszyła się zaledwie 2 lata.

Pamiętajmy, że kara za jazdę po alkoholu to odpowiednio:

  • 10 punktów karnych,
  • grzywna,
  • sankcja od 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej,
  • kara do 2 lat pozbawienia wolności,
  • zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata

źródło: KPP w Opocznie