Groźny wypadek w Lubieniu, zderzyły się dwa auta. Droga była zablokowana kilka godzin

261-151538
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj (5 lipca) w miejscowości Lubień. Tam, około godziny 7.00, na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa auta osobowe. Jedna osoba została ranna. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 26-letni kierowca Chryslera podczas manewru wyprzedzania zderzył się z Oplem, którego kierowca skręcał w lewo do posesji. Do tego zdarzenia doszło na na prostym odcinku drogi. Auta jechały w kierunku Parzęczewa. 

- Do szpitala został przetransportowany 71-letni kierowca Opla. Na szczęście w pojazdach nie było pasażerów. Kierujący pojazdami nie byli pod działaniem alkoholu. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez około cztery godziny. Policjanci wyznaczyli objazdy - relacjonuje st. asp. Mariusz Kowalski.

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci apelują – zwolnijmy i zachowajmy szczególną ostrożność, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.