wersja testowa serwisu
  • EKO-GAZ Łęczyca
  • BHP Łęczyca

Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego z kolejnymi sukcesami Nadii Jasińskiej

IMG_425_20210113-102535_1
fot. MMKT Łęczyca

Nadia Jasińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy i zawodniczka MMKT Łęczyca, na Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U12 (Skrzaty), które tradycyjnie odbyły się w hali tenisowej MOSiR w Pabianicach, po raz kolejny w ostatnich tygodniach dobrze zaprezentowała się na korcie.

Tym razem była to impreza mistrzowska o tytuły najlepszych młodych tenisistów w województwie łódzkim. Rywalizacja toczyła się o atrakcyjne trofea, nagrody rzeczowe i pamiątki ufundowane przez Wojewódzki Związek Tenisowy w Łodzi, ale ważne były również duże punkty – bonusy do klasyfikacji rankingowej prowadzonej przez Polski Związek Tenisowy – PZT, czyli comiesięczne rankingi dla tej kategorii wiekowej.

Nadia Jasińska po trzydniowej rywalizacji w grupach oraz kolejnych meczach pucharowych zajęła ostatecznie trzecie miejsce w grze pojedynczej, a także wspólnie z koleżanką z Łodzi - drugie miejsce w grze podwójnej.

- Mimo, że pozostał trochę lekki niedosyt, gdyż była szansa jeszcze na lepszy wynik i zajęcie wyższych punktowanych miejsc, to ogólnie kolejny turniejowy start można uznać za udany. Zwłaszcza w rezultacie znacznych zdobyczy punktowych, które powinny w następnym miesiącu dać Nadii awans o dwa miejsca na liście PZT, gdyż aktualnie zajmuje 19 pozycję w Polsce w kategorii U12 - powiedział Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca.

Gratulacje dla Nadii - mamy w Łęczycy trzecią tenisistkę województwa łódzkiego, a także 19 w kraju. Życzmy jej zdrowia, zapału do dalszej sportowej pracy oraz dalszych sukcesów na kortach całego kraju.