wersja testowa serwisu

Harcerze opanowali Bełchatów! 1,5 tysiąca druhów obchodziło Święto Chorągwi Łódzkiej

harcerze
UM Belchatów

Przez trzy dni to oni dzierżyli symboliczny klucz do bram miasta. 1,5 tys. harcerzy i zuchów z województwa łódzkiego, właśnie u nas obchodziło Święto Chorągwi Łódzkiej.

Każdego roku druhny i druhowie z Chorągwi Łódzkiej spotykają się w innej miejscowości, by razem świętować i zdobywać wspólne doświadczenia. W tym roku gospodarzem było nasze miasto. Co ciekawe bełchatowski Hufiec Reduta jest najmłodszym w województwie, działa jednak prężnie, zaznaczając swoją obecność wśród lokalnej społeczności.

Rolę jaką, również dzisiaj odgrywa harcerstwo, podkreślał wiceprezydent Łukasz Politański, podczas uroczystego przekazania klucza do miasta. — Wkład ZHP w kształtowanie i wychowywanie kolejnych pokoleń jest nieoceniony. Jesteście formacją, która zapewnia młodym ludziom zdobywanie ważnych w życiu umiejętności, wpaja szacunek do innych i miłość do ojczyzny- podkreślał wiceprezydent Politański.

Hasłem tegorocznej edycji, było „Włącz działanie". Druhowie i zuchy z całego województwa sprawdzeni swoje harcerskie umiejętności w przygotowanych zadaniach, porządkowali las w ramach akcji „Czysty las", wymieniali doświadczenia, ale też i bawili się wspólnie. Był teatr ognia, koncert i integracja.

Chorągiew Łódzka ZHP zrzesza hufce z terenu całego województwa. Coroczne święto jest okazją do tego, by promować w różnych miastach właśnie idee harcerstwa. 

Pełną fotogalerię z harcerskiego spotkania można znaleźć na facebookowym profilu Miasta Bełchatów.