wersja testowa serwisu

Historyczny sukces MMKT Łęczyca. W piątek startują Drużynowe Mistrzostwa Polski

Historyczny sukces MMKT Łęczyca. Jutro startują Drużynowe Mistrzostwa Polski

Tenis, jako dyscyplina sportowa oraz sport olimpijski, mający swoje początki w XV wieku, zawsze był i jest kojarzony przez większość kibiców jako rywalizacja indywidualna. Co prawda oprócz rozgrywek singlowych, gra się również w parach deblowych oraz mikstach: kobieta + mężczyzna. Jednak w światowym tenisie od wielu lat znane są rozgrywki drużynowe na najwyższym szczeblu, czyli reprezentacji narodowych. Wśród mężczyzn jest to Davis Cup, najstarsza drużynowa impreza w historii sportu światowego, natomiast kobiety rywalizują w Federation Cup. 

Natomiast w tenisie młodzieżowym w Polsce, PZT Warszawa organizuje corocznie dla klubów tenisowych Drużynowe Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, które odbywają się w sezonie letnim. W każdej drużynie muszą się znaleźć minimum 4 dziewczynki / chłopców zgłoszonych do rozgrywek w jednym klubie – dziewczynki oraz chłopcy grają osobno. Tym samym 8 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach rywalizuje w Finale A, natomiast 8 słabszych - w Finale B.

Najbliższe zawody odbędą się w dniach 18 - 20 czerwca w Pszczynie (woj. śląskie). MMKT Łęczyca, po raz pierwszy w historii naszego miasta, wywalczył awans do tego typu imprezy na szczeblu centralnym PZT Warszawa. Dodatkowo nasze dziewczynki zagrają w Finale A, czyli wśród najlepszych 8 zespołów – klubów tenisowych w Polsce. Lecz to nie wszystko: MMKT Łęczyca, mając w składzie 8 zawodniczek, wystawił dwa zespoły – Team A oraz Team B. Dzięki wysokiej pozycji rankingowej poszczególnych zawodniczek oraz sportowemu „szczęściu" w rozgrywkach, oba nasze zespoły awansowały do Finału A.

- Drużynowe Mistrzostwa Polski U-12, pod Patronatem Prezydenta i Premiera RP oraz Firmy LOTOS, grając na najwyższym poziomie centralnym, będzie reprezentowany przez 2 drużyny: Team A oraz Team B.  Dodatkowo, pragnę zaznaczyć, że tego typu sukces sportowy w naszym tenisie młodzieżowym od wielu lat nie był notowany. Tym większa radość i satysfakcja sportowa dla dzieci oraz rodziców, biorących wkrótce udział w tym wydarzeniu - mówi Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca.

Przedstawiciele klubu, w związku z dużym sukcesem, poprosili władze miasta o wsparcie finansowe na wyjazd na Drużynowe Mistrzostwa Polski. Niestety, w odpowiedzi MMKT Łęczyca otrzymał decyzję negatywną. Dlaczego?

- W związku z prośbą o dofinansowanie wyjazdu sportowego reprezentantek MMKT Łęczyca uprzejmie informuję, iż Miasto Łęczyca przekazuje wsparcie finansowe na rzecz stowarzyszeń w formie dotacji w oparciu o przepisy prawa, w tym Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Przyznanie dotacji wymaga każdorazowo przeprowadzenia stosownej procedury konkursowej, zmierzającej do wyłonienia podmiotu, na rzecz którego mają zostać przyznane środku finansowe - czytamy w piśmie z Urzędu Miejskiego do MMKT Łęczyca.