III Liga Futsalu: Pierwsza porażka Hurtapu, Termy Poddębice wygrywają w Łęczycy

DSC06492

Dziewięć goli padło w meczu 3. kolejki III Polskiej Ligi Futsalu. W Łęczycy miejscowy Hurtap uległ Termom Poddębice 2:7.

Pierwszy cios w meczu zadali gospodarze. Akcję Hurtapu szczęśliwym strzałem zakończył Kamil Dzierbicki. W kolejnych minutach podopieczni Andrzeja Antosa kontrolowali przebieg spotkania, a poddębiczanie ograniczali się do kontrataków.

Dopiero w końcowej fazie pierwszej połowy do głosu doszli podopieczni trenerów Damiana Dominowskiego i Krzysztofa Woźniaka. Do remisu, po rykoszecie, doprowadził Patryk Chmielecki, a w ostatniej minucie gry dwa skuteczne strzały oddał Arkadiusz Stajewski i to Termy Poddębice schodziły na przerwę prowadząc, i to dwoma bramkami.

Podbudowani dobrą końcówką pierwszej połowy, zawodnicy z Poddębic z dużym zaangażowaniem rozpoczęli drugie dwadzieścia minut. Zawodnicy Term starali się na każdym kroku przeszkadzać gospodarzom i bardzo często im się to udawało. A co dla nich najważniejsze, upływały kolejne minuty, co przybliżało ich do trzeciego zwycięstwa w tym sezonie.

Obie drużyny stworzyły sobie po kilka niezłych okazji, jednak brakowało skuteczności. Dopiero w 32. minucie padła bramka, a jej strzelcem był Sebastian Chmielecki. Trzy minuty później przyjezdni zdobyli kolejnego gola, dzięki czemu Termy przybliżyły się do wygranej, a sytuacja Hurtapu mocno się skomplikowała.

Kilkadziesiąt sekund później nadzieję na korzystny rezultat dla łęczycan dał jeszcze Krystian Lachowski, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Krzysztofa Woźniaka i Damiana Dominowskiego. Ostatecznie BSC Termy Poddębice wygrał w Łęczycy 7:2 i z kompletem zwycięstw awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Dla Hurtapu to pierwsza przegrana w sezonie, łęczycanie plasują się na drugiej pozycji.

Hurtap Łęczyca - BSC Termy Poddębice 2:7 (1:3)
Dzierbicki Kamil 3', Lachowski Krystian 37' - Chmielecki Patryk 17', Stajewski Arkadiusz 20', 20', Chmielecki Sebastian 32', 38', Zadworski Wojciech 35', Gzyl Dawid 40'

Hurtap: Kaźmierczak Grzegorz, Orlik Adam - Czekalski Robert, Jarczyński Dawid, Dzierbicki Kamil, Włodarczyk Hubert, Czubalski Kacper, Lachowski Krystian, Podmajstrzy Dawid, Czekalski Alan, Graczyk Adam

Termy: Maciej Marciniak, Filip Mańka - Patryk Chmielecki, Sebastian Chmielecki, Dawid Gzyl, Jakub Gzyl, Kamil Jesionowski, Wiktor Śpiączka, Wojciech Zadworski, Arkadiusz Stajewski