Intensywne przygotowania i zmiany kadrowe w Lotniku Łęczyca

Intensywne przygotowania i zmiany kadrowe w Lotniku Łęczyca

Coraz mniej czasu pozostało do inauguracji nowego sezonu w II Lidze Siatkówki. Po raz kolejny na szczeblu centralnym wystąpi MMKS Lotnik Łęczyca. Jak wyglądają przygotowania podopiecznych Piotra Janiaka?

Łęczycanie treningi rozpoczęli 15 sierpnia. Zajęcia odbywają się w obiektach Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy oraz Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej.

- Trenujemy codziennie od poniedziałku do piątku, w dwóch blokach treningowych. W początkowej fazie przygotowań bardzo często spotykaliśmy się na boisku plażowym, aby pracować nad kondycją i koordynacją, a od dwóch tygodni pozostajemy już tylko w treningu w hali, doskonaląc się z piłką i pracując nad zgraniem zespołu - wyjaśnia trener Piotr Janiak.

W kadrze Lotnika Łęczyca doszło także do kilku zmian. Zespół opuścili Olgierd Strzelczyk oraz Przemysław Bulak.

- Chciałbym im bardzo podziękować za poprzedni sezon, szczególnie Przemkowi, który swoją postawą i utrzymanym na wysokim poziomie przez cały sezon reżimem treningowym był przykładem do naśladowania przez młodszych graczy. Dziękujemy bardzo chłopakom i życzymy powodzenia na dalszej drodze sportowej - mówi Piotr Janiak.

Ich miejsce zastąpiło trzech zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy Bzury Ozorków. To atakujący Damian Wdowiak, rozgrywający Seweryn Pisera oraz środkowy Michał Mysera.

- Jestem bardzo zadowolony z pozyskanych graczy. Wzmocniliśmy wszystkie pozycje, które przed sezonem założyliśmy i nie pozostaje nic innego, jak zaprezentować to podczas meczów ligowych. Pozostaje nam jeszcze jeden wakat na pozycji przyjmującego, ale jesteśmy w takiej sytuacji, że nie musimy podejmować nerwowych ruchów - dodaje trener Lotnika.

Drugoligowcy z Łęczycy rozegrali już pierwsze mecze kontrolne. Jak informowaliśmy na łamach ELE24, Lotnik pokonał Lechię II Tomaszów Mazowiecki oraz uległ Czarnym Rząśnia. W tym tygodniu łęczycanie zagrają z Volley MOSiR Sieradz oraz Lechią II Tomaszów Mazowiecki. W weekend zaplanowano także udział w turnieju w Nowych Babicach, a w kolejnym tygodniu dojdzie do meczów rewanżowych z zespołami z Sieradza i Rząśni.

Inauguracja nowego sezonu zaplanowana została na pierwszy weekend października. Rywalem Lotnika będzie Joker Powiat Pilski. Pierwszy mecz w Łęczycy odbędzie się natomiast tydzień później. Nasza drużyna zmierzy się wtedy z Orłem Międzyrzecz.

- Pierwszą kolejkę rozegramy 8 października w swojej hali z zespołem z Międzyrzecza i chcemy być do tego spotkania jak najlepiej przygotowani. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz, jak i na wszystkie pozostałe mecze ligowe naszej drużyny, która już czwarty sezon będzie rywalizowała na szczeblu centralnym drugiej ligi - zakończył Piotr Janiak.