IX Rajd Ziemi Obiecanej z wizytą w Łęczycy

DSC03207
fot. ELE24

W sobotę (9 września) do Łęczycy zawitał Turystyczny Rajd Motocykli Zabytkowych o nazwie: „Rajd Ziemi Obiecanej". Ta IX edycja Rajdu była jednocześnie IV rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych 2023, a wydarzenie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie „Motocykl Moje Hobby".

Tegoroczna trasa Rajdu ma związek z obchodami 600-lecia Łodzi, ponieważ ta do czasów rozbiorów Rzeczpospolitej Obojga Narodów leżała w województwie Łęczyckim. Stąd decyzja Organizatorów o odwiedzinach Łęczycy. Sam Rajd odbywał się w dniach 8-10 września, a do Królewskiego miasta Rajdowcy zawitali 9 września.

Rajdy organizowane przez stowarzyszenie mają wysoką renomę w środowisku miłośników pojazdów zabytkowych, która jest doceniona przez Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego. Związek od kilkunastu lat nadaje rangę rund Mistrzostw Polski.

Była to okazja nie tylko dla uczestników na zwiedzenie naszego miasta, ale także dla mieszkańców, którzy mogli podziwiać zabytkowe pojazdy.

Jak się okazuje, Rajdowcy miło wspominają wizytę w naszym mieście, o czym poinformował Piotr „Besa" Czech, Prezes Stowarzyszenia „Motocykl Moje Hobby".

Na pierwszy ogień poszły fotki z Łęczycy, ponieważ doznaliśmy tutaj wyjątkowo ciepłego przyjęcia. Dziękujemy zarówno kolegom motocyklistom ze stowarzyszenia „Chopersi – Łęczyca", jak i miastu: mieszkańcom, Panu Burmistrzowi i Urzędowi Miasta, Panu Staroście Łęczyckiemu i kierowanemu przez niego urzędowi, Pani Dyrektor i pracownikom Muzeum Zamku Królewskiego… Za ogromną życzliwość, otwartość na nasze prośby i potrzeby, ba, nawet za Państwa własną inwencję w tej pomocy. Znakomicie się z Państwem współpracowało.

źródło: UM Łęczyca

Zobacz zdjęcia: