wersja testowa serwisu

Jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna "wydmuchał" ponad 3 promile

alkomat-alkohol

Kierownik Posterunku Policji w Piątku w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę opla. Policjant uniemożliwił 37-latkowi dalszą jazdę i wezwał na miejsce mundurowych. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

14 września 2021 roku około godziny 7.30 Kierownik Posterunku Policji w Piątku jadąc do łęczyckiej komendy, gdzie miał rozpocząć służbę zwrócił uwagę na samochód, który zatrzymał się przed sklepem. Widząc jak kierowca wysiadł z niego chwiejnym krokiem i po chwili chce ruszyć w dalszą drogę policjant zareagował podejrzewając, że jest pijany. Kiedy podszedł do mężczyzny wyczuł od niego silna woń alkoholu. Uniemożliwiając mu dalsza jazdę wezwał na miejsce mundurowych. 

Badanie stanu trzeźwości 37-letniego kierowcy Opla wykazało, że w jego organizmie jest ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP w Łęczycy