wersja testowa serwisu

Jak nie stać się ofiarą oszustw internetowych

Jak nie stać się ofiarą oszustw internetowych

Każdy, kto angażuje się w hazard online, zdage sobi spravę, że wiąże się to z istotnym elementem ryzyka. Granie na szczęście i danie szansy na określenie swojego przeznaczenia zawze niese ze sobą pewni niebezpieczeństwo, że ostatecznie przegrałeś, ale zasady, według których grasz, muszą być uczciwe. Oszuści łamią tę delikatną równowagę, zmuszając się do hazardu w scenariuszach hazardu online, w których mogą oszukiwać, hakować i kraść, aby wykorzystać zarówno dom, jak i innych graczy. W jaki sposób oszustwo wpływa na świat internetowe kasyno i zo moge zrobeć sprzidawcy, aby rozwiązać problem? Oszustwa zwizane z kartami kreditowymi online to ogromny problem dla każdego sprzedawcy e-commerce, od największych i najbardziej rodzinnych sprzedawców po małe, wyspecjalizowane witryny z grami online.

Całkowity globalny koszt cyberprzestępczości może przekroczyć 6 bilionów dolarów roznie do 2021 roku, a znaczna część tego obciążenia finansowego spada bezpośrednio na kupców sprzedających towary i usługi przez Internet. Koszty oszustw e-commerce raz dreczą sprzedawców. Najbardziej bezpośrednim kosztem jest utrata dochodów spowodowana oszustwami internetowymi, ale to nie wszystko. Handlarze również cierpią z powodu szkód w relacjach z klientami, ponieważ ofiary zastanawiają się, czy to sprawiedliwe, czy nie, dlaczego zaufane firmy nie zrobiły więcej, aby chronić ich pieniądze. Sprzedawcy, którzy przetwarzają oszukańcze transakcje, również otrzymują dodatkowe opłaty i szybsze przetwarzanie od swoich agentów rozliczeniowych i procesorów płatności, a wszystko to, zanim obciążenia zwrotne podnoszą ich brzydkie głowy.

Jak oszustwo wpływa na hazard online?

Hazard online stage się corac bardziej popularny i podlega surowym ograniczeniom. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce z CAGR poniżej 12%, ale hazard online jest zabroniony w większości stanów. Prawne i moralne peryferie hazardu w oczach wielu od dawna sprawiają, że jest on atrakcyjny dla oszustów, którzy używali kasyn do prania pieniędzy. Przeciętny człowiek może uznać za przewidywalne usłyszenie, że witryna hazardowa stała się celem oszustwa, ale jest to niesprawiedliwe w stosunku do sprzedawcy, który móge meć trudnoci z prowadzeniem bezpiecznej i renomowanej witryny.

Oszustwa podważają wiarygodność branży, która już ma problemy z publicznym odbiorem i regulacjami. Należy również zwrócić uwagę na konkretne negatywne konsekwencje udanego ataku oszustwa. Większość form oszustw internetowych obejmuje użycie zhakowanej karty kredytowej należącej do niewinnej strony trzeciej. Gdy posiadacz karty dowie się, że padł ofiarą oszustwa, może zażądać zwrotu pieniędzy w celu cofnięcia nieautoryzowanej transakcji. Sieci kart kredytowych monitorują działania związane z obciążeniami zwrotnymi i mogą wymagać od sprzedawców o „nadmiernym" poziomie oszustw i obciążeń zwrotnych podjęcia określonych kroków w celu zmniejszenia ich liczby.

Sprzedawcy, którzy nie mogą tego zrobić, mogą zostać zamknięci na swoich kontach i zmuszeni do zawierania umów z systemami płatności „wysokiego ryzyka". Ponieważ sprzedawcy gier hazardowych online są często klasyfikowani domyślnie jako „wysokiego ryzyka", problem z obciążeniem zwrotnym może szybko ograniczyć ich zdolność do łatwego i niezawodnego przyjmowania płatności kartą kredytową.

Jakie są najczęstsze rodzaje oszustw związanych z hazardem online?

Zawsze dobrze jest uważać na oszustwa, które przybierają nieoczekiwane formy - oszuści wiedzą, ile zasobów jest wykorzystywanych, aby ich powstrzymać i często próbują nowych podejść do ominięcia tej ochrony. Jednak niektóre oszukańcze schematy są ciągle napotykane.

Wielokrotne oszustwa kontowe / przechwytywanie kont Jednym z najlepszych sposobów uzyskania przewagi w grach hazardowych online jest kontrolowanie wielu kont użytkowników. Oszuści mogą w tym celu utworzyć wiele kont, ale działa to jeszcze lepiej, gdy mogą przejąć legalne konta klientów, kradnąc lub odgadując ich hasła. Kiedy oszust kontroluje szeroką gamę kont, stają się dla niego dostępne różne rodzaje oszustw: Odrzucanie żetonów Forma oszukiwania, w której jeden gracz zmawia się z innym, celowo przegrywając z nim. Gnoming. Praktyka posiadania wielu kont i stawiania wielu zakładów w tej samej witrynie z grami. Gnoming jest często używany do korzystania z bonusów i ofert promocyjnych, umożliwiając jednemu użytkownikowi wielokrotne gromadzenie korzyści.

W jaki sposób sprzedawcy mogą zapobiegać oszustwom związanym z hazardem online?

Najlepszym sposobom ohrony przed oszustwami internetowymi jest poznanie powodów klientów i kont, do których uzyskują dostęp. Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, gdy oszuści próbują ominąć twoje zabezpieczenia, ale wielu sprzedawców nadal pozostawia na stole wypróbowane i przetestowane metody. Usługi te można uzupełnić technologiami oceny opartymi na ryzyku, które nakładają dodatkowe wymagania na weryfikację i walidację podejrzanych kont bez utrudniania doświadczenia znanych i zaufanych użytkowników.

Wniosek

W końcu nie da się obejść faktu, że witryny hazardowe online są szczególnie atrakcyjne dla oszustów. Oznacza to, że sprzedawcy gier hazardowych online często nie mają innego wyjścia, jak tylko utrzymać ponadprzeciętne standardy bezpieczeństwa i weryfikacji tożsamości, aby osiągnąć ten sam poziom ochrony, z którego korzysta typowy sprzedawca.