Jakub Grabski z medalem Mistrzostw Polski. "Dla nich to najlepsza lekcja sportu"

IMG_5435

Wielki sukces odniósł podczas odbywających się w Tarnowie Mistrzostw Polski Młodzików Jakub Grabski. Podopieczny trenera Łukasza Kwapkowskiego, po kolejnym świetnym biegu w tym sezonie, zdobył brązowy medal w rywalizacji na 600 metrów. Wynikiem 1.26.51 poprawił o ponad sekundę własny rekord Łęczycy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że to pierwszy medal Mistrzostw Polski zawodnika MKLA w biegu średnim.

Dobrze zaprezentowała się w skoku o tyczce Kalina Koperska, która z wynikiem 2.60 m zajęła piętnaste miejsce w skoku o tyczce. To jej drugi rezultat w tym sezonie. Poniżej swoich możliwości wypadł jeden z kandydatów do medalu w biegu na 110 metrów przez płotki - Michał Jercha. Reprezentant Łęczycy popełnił błąd podczas dobiegu i z czasem 16.90 s ukończył zmagania na szesnastej pozycji. Katarzyna Różańska z rezultatem (10.09 m) zajęła trzynastą pozycję w pchnięciu kulą.

- Dla młodych zawodników MKLA udział w Mistrzostwach Polski był najlepszą lekcją sportu. Mają duże możliwości rozwoju i na pewno jeszcze wielokrotnie będą mieli okazję promować Łęczycę na ważnych imprezach lekkoatletycznych - mówi Mirosław Andrysiak, prezes MKLA Łęczyca.