wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Jednorazowe rękawiczki problemem dla środowiska. Śmieci leżą wokół sklepów

Jednorazowe rękawiczki problemem dla środowiska. Śmieci leżą wokół sklepów

Dziesiątki, a nawet setki zużytych jednorazowych rękawiczek wala się w pobliżu sklepów. Na naszą skrzynkę redakcyjną dotarły zdjęcia i nagrania sprzed jednego ze skierniewickich dyskontów.

Zgodnie z wprowadzanymi obostrzeniami z powodu zagrożenia koronawirusem, jednym z nakazów było noszenie rękawiczek w sklepach. W każdym dyskoncie miały być także dostępne darmowe jednorazowe rękawiczki. Te ostatnie okazały się być zmorą dla środowiska.

Wokół sklepów leży wiele rękawiczek, które przy porywach wiatru latają nad głowami klientów. Według niektórych, to wina ludzi, którzy zostawiają zużyte rękawiczki w wózkach przed sklepami lub po prostu wyrzucają je przy swoich samochodach. Część osób narzeka także na niezabezpieczone kosze, które ustawione są często w takich miejscach, że lekki podmuch wiatru powoduje wypadnięcie śmieci z pojemnika.

Jak Państwo oceniają tę sytuację? Choć te zdjęcia dotyczą Skierniewic, to problem zdecydowanie dotyczy niemal wszystkich miast i miejscowości. Kto powinien zadbać, aby nie dochodziło do takich rzeczy? Zachęcamy do dyskusji.

Zobacz nagranie, a pod nim zdjęcia: