wersja testowa serwisu

Jesienny Mityng Zakończenia Sezonu: Dobra forma Młodzików MKLA Łęczyca

IMG_6949
Mikołaj Szczęsny wygrał konkurs skoku wzwyż (fot. MKLA Łęczyca)

Odbywający się w Łodzi Jesienny Mityng Zakończenia Sezonu był ostatnim sprawdzianem dla młodzików przed Mistrzostwami Polski U-16, które już w nadchodzący weekend odbędą się w Karpaczu.

Dobrą formę potwierdził lider reprezentacji MKLA Łęczyca Sebastian Antosiak, który zwyciężył w wieloskoku z bardzo dobrym wynikiem 12.61 m. Zajął także drugie miejsce w skoku wzwyż, za klubowym kolegą Mikołajem Szczęsnym. Obaj uzyskali ten sam rezultat (197 cm). Na piątym miejscu uplasował się Michał Boczkowski (177 cm).

W skoku o tyczce najlepszy był Filip Dudka (3.82 m), drugi - Jakub Żelechowski (3.52 m), trzeci - Szymon Pawłowski (3.22 m), a czwarty Filip Bartczak (3.12 m). Oliwia Kępska wygrała z rekordem życiowym konkurs rzutu dyskiem (32.05 m),oraz pchnięcia kulą (9.43 m).

Ostatecznie na Mistrzostwach Polski reprezentować nas będą: Sebastian Antosiak (wieloskok, skok wzwyż), Michał Boczkowski (skok wzwyż), Filip Dudka, Filip Bartczak, Szymon Pawłowski (wszyscy skok o tyczce). Na ostateczną decyzję czeka jeszcze Oliwia Kępska (rzut dyskiem i pchnięcie kulą).