wersja testowa serwisu

Jeszcze chwila i zaczynamy kolejne emocje piłkarskie z ligami europejskimi

Jeszcze chwila i zaczynamy kolejne emocje piłkarskie z ligami europejskimi

Jeszcze chwila i zaczynamy kolejne emocje piłkarskie z ligami europejskimi. Póki co trwają Mistrzostwa Europy, na których Włosi doskonale sobie radzą. Serie A to w końcu silna liga, a grający w niej piłkarze należą do najlepszych na świecie.

Każdy fan piłki nożnej, doskonale wie, że śledzenie najsilniejszych lig w Europie to wręcz obowiązek. Ciągłe rotacje zawodników pomiędzy klubami, tylko podgrzewają emocje. Serie A zawsze kojarzyła się ze wspaniałymi drużynami, a przy tym ze wspaniałymi piłkarzami. Oczywiście mam dominujące drużyny przez ostatnie lata, ale jest też ich sporo. Dlatego też, właśnie liga włoska jest niezwykle interesująca podczas każdego sezonu.

Ciężko wybrać i skupić się tylko na jednej drużynie, ponieważ każda z nim prezentuje odmienny, ale jakże wysoki poziom. Juventus Turyn to kapitalny klub z wieloma tradycjami i sukcesami na koncie. Założony w 1897 roku stał się wymarzoną drużyną wielu graczy na całym świecie. Sam fakt, że uznawany za najlepszego gracza globu – Cristiano Ronaldo zdecydował się występy w tym klubie. Trzydzieści sześć Mistrzostw Kraju muszą świadczyć o wielkości drużyny. Kapitanem zespołu jest Giorgio Chiellini – ostoja obrony i gwiazda, która nie ma zamiaru gasnąć. Nowy trener to piłkarz legenda Adrea Pirlo, który był znany przede wszystkim ze wspaniałej gry w środku pola oraz wykonywania rzutów wolnych. Nie można zapomnieć o jednym z ulubionych piłkarza Juventusu Allesandro Del Piero. Idol, ikona i piłkarz o niezwykłych umiejętnościach. Gianlugi Buffon to bramkach, który nie może być porównywany do nikogo innego. Wojciech Szczęsny miał to ogromne szczęście, że zastąpił wielkiego Gigi między słupkami.

Ostatni sezon podium podzieliły pomiędzy sobą dwie drużyny z Mediolanu. Odwieczni rywale nie tylko na boisku, ale również poza nim. Pisząc o tym mam oczywiście na myśli kibiców. Tym razem AC Milan musiał uznać wyższość Interu Mediolan. Powrót na szczyt po jedenastu latach to ogromny sukces. Pod wodzą Antonio Conte drużyna pokazała prawdziwą klasę i wolę walki. Oczywiście odpowiednie dobranie zawodników i ułożenie ich na boisku jest zasługą menedżera. Dwunastopunktowa przewaga nad drugą drużyną z Mediolanu pokazała moc i siłę jako pokazywali przez cały sezon. Można śmiało go określić jako jeden z najlepszych ostatnich lat, a ogromny wpływ mieli na niego tacy zawodnicy jak Romelu Lukaku, Ivan Perisic, Christian Eriksen czy Ashley Young.

Wielką niespodzianką sezonu okazała się Atalanta Bergamo. Dziesięć lat temu ponownie awansowali do Serie A, pokazując, że tak naprawdę nie pieniądze w piłce są najważniejsze. Trener Gian Piero Gasperini od 2016 roku budował drużynę do zdobywania najwyższych laurów. Wystarczyły trzy lata, aby zdobyć podium w lidze. Warto zwracać uwagę na ten klub, bo wiele osób mówi, że mogą sporo namieszać nie tylko w lidze włoskiej, ale także w Lidze Mistrzów.

Dobrze, że mamy wiele polskich akcentów w Serie A. To gwarancja na naukę od najlepszych graczy oraz trenerów. Czekamy na coraz lepsze wyniki takich drużyn jak Napoli, w którego barwach występuję Piotr Zieliński. Podobne oczekiwania mają kibice AS Romy. Nadal budują drużynę na miarę pierwszej trójki w lidze. Jedno jest pewne. Liga włoska pozostaję jedną z tych najlepszych w Europie i jeszcze wiele może nam zaoferować. To już nie tylko słynna gra w obronie, ale i również szybkie rozgrywanie akcji.