wersja testowa serwisu

Joanna Jax w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

spotkanie-konferencja-kawa

Już 9 września 2020 r. Biblioteka Publiczna Gminy Witonia i Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Jax. Startujemy o godz. 16:00.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmujemy telefonicznie pod numerem (24) 356 47 16 lub bezpośrednio w Bibliotece.

Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc ograniczona!

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii spotkanie odbywać się będzie w określonym reżimie sanitarnym.

W załącznikach: „Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i imprezach organizowanych i/lub współorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia w okresie epidemii Covid-19" a także "Wzór oświadczenia uczestnika wydarzenia-imprezy".

Joanna Jax – pisarka specjalizująca się w powieści historycznej. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przez lata pracowała w korporacjach finansowych, w roku 2018 zrezygnowała z pracy etatowej na rzecz pisarstwa. Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków", które zachwyciło recenzentów i urzekło czytelników. To głosami tych ostatnich została finalistką Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Jest także laureatką Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (także nagroda czytelników). Kolejne powieści: „Długa droga domu" (2015) i „Piętno von Becków" (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli książkę „Syn zakonnicy" (2018), a także cykle powieściowe – sześć tomów „Zemsty i przebaczenia" (2018) oraz trylogie „Zanim nadejdzie jutro" (2018, 2019) i „Prawda zapisana w popiołach" (2019, 2020. W roku 2019 ukazała się także powieść „Białe róże z Petersburga". Warto dodać, że w 2018 roku jej powieść „Narodziny gniewu" z cyklu „Zemsta i przebaczenie" znalazła się wśród dwunastu bestsellerów promowanych w ramach ogólnopolskiej akcji CZYTAJ.PL.

Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść „Pamiętnik ze starej szafy" (2017,2019).

Joanna Jax jest również wolontariuszką Fundacji dla Rodaka, wspierającej Polaków w Kazachstanie.

Spotkanie realizowane jest we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.


                                                                                                                                                   Anna Stolarczyk

Nazwa pliku: Regulamin wydarzenia (imprezy)
Rozmiar pliku: 204 kb
Pobierz plik
Nazwa pliku: Wzór oświadczenia uczestnika wydarzenia (imprezy)
Rozmiar pliku: 208 kb
Pobierz plik