wersja testowa serwisu

Przed nami kolejna edycja OPPT "Nocnik". Znamy wszystkie szczegóły

Już jutro kolejna edycja OPPT "Nocnik". Znamy wszystkie szczegóły

Już w sobotę (10 lipca) w Łęczycy odbędzie się piętnasta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej "Nocnik". Poznaliśmy już wszystkie szczegóły dotyczące imprezy.

Po rocznej przerwie wraca Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej "Nocnik". Tym razem wydarzenia odbędzie się w nieco innej odsłonie, a wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa. Zmieniono lokalizację imprezy, która w tym roku odbędzie się w Parku Miejskim w Łęczycy, zrezygnowano z konkursu dla najmłodszych. "Nocnik" będzie także imprezą jednodniową.

Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie się od koncertu konkursowego, w którym wystąpi jedenaście zespołów. Zakwalifikowały się:

 • Ryszard Krauze (Łódź)
 • Zbigniew Żuk (Płock)
 • Błękitny Autobus (Chmielno)
 • Peron Wędrowny (Tupadły)
 • Z Tylu Chmur (Chroboty)
 • Mariusz Dekiel (Kielce)
 • Aleksandra Niedziałek (Gliwice)
 • Bez Zgrzytu (Milanówek)
 • Robert Roobi Krzyżanowski (Kielce)
 • Trójfazowi (Warszawa)
 • Młody Solo (Łódź)

Artystów oceniać będzie jury w następującym składzie: Mariola Andrzejczak (przewodnicząca), Krystyna Swiątecka (polska wokalistka poezji śpiewanej, związana z zespołem Czerwony Tulipan), Ewa Cichocka (artystka estradowa, piosenkarka, tancerka, związana z zespołem Czerwony Tulipan), Stefan Brzozowski (muzyk, animator olsztyńskiego środowiska artystycznego, kompozytor i wykonawca piosenek literackich, związany z zespołem Czerwony Tulipan) oraz Andrzej Wawrzyniak (poeta, bard, kompozytor, gitarzysta, laureat wielu festiwali i konkursów poezji śpiewanej).

Na godzinę 18:00 planowany jest koncert laureatów konkursu, po którym na scenie pojawią się tegoroczne gwiazdy. Bezapelacyjną gwiazdą imprezy będzie zespół "Pod Budą", który przyjedzie do Łęczycy na zaproszenie firmy WAG-POL Łęczyca - Przemysław Żmudowski. Wystąpią także Czerwony Tulipan i Andrzej Wawrzyniak z zespołem. 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią konronawirusa, dla widzów przygotowanych zostanie 100 miejsc w specjalnej strefie. Jak informują organizatorzy, znajdą się w niej leżaki, na których z pewnością oglądanie i słuchanie koncertów będzie jeszcze przyjemniejsze. Jednak nie każdy będzie mógł w niej zasiąść.

- Aby się do niej dostać wystarczy jedynie założyć na siebie koszulkę Nocnika z lat poprzednich (rocznik nie ma znaczenia) - informują organizatorzy. - Oczywiście Park Miejski jest miejscem otwartym dla wszystkich, jednak ze względu na ograniczenia COVID-owe musimy stosować się do przepisów ustawy. Wszystkich poza wspominaną strefą zapraszamy na koncerty połączone z rodzinnymi spacerami, którym park przecież sprzyja.

KONCERT KONKURSOWY
11:00 – 15:00 – Koncert konkursowy
15:00 – 18:00 – przerwa akustyczna

NOCNY KONCERT GWIAZD
18:00 – Koncert Laureatów XV OPPT NOCNIK
19:00 – Czerwony Tulipan
20:30 – Pod Budą
22:00 – Andrzej Wawrzyniak z zespołem