wersja testowa serwisu

Już teraz bezpłatnie sprawdź oświetlenie w swoim pojeździe. Rusza duża akcja

ford-440861_960_720

Kampania „Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo" ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Na terenie Łęczycy będzie to możliwe w stacji przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła.

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte" na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

W dniach dniach 23 października, 6 listopada, 20 listopada i 4 grudnia kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. Aplikacja Yanosik „doprowadzi" jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej przedsięwzięcie. Ponadto kampania będzie promowana przez firmę Screen Network, która na swoich ekranach LED, rozlokowanych w całym kraju, wyemituje spot zachęcający do regularnego sprawdzania świateł pojazdu.

W dniach 23 października, 6 listopada, 20 listopada i 4 grudnia kontroli i ustawienia świateł, BEZPŁATNIE można dokonać w stacji kontroli pojazdów przy ulicy Ozorkowskie Przemieście 73/99 w Łęczycy, telefon 24 721 53 33.

źródło: KPP w Łęczycy