wersja testowa serwisu

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Rogowie. Zapowiada się moc atrakcji

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Rogowie. Zapowiada się moc atrakcji

Będzie smacznie, głośno i kolorowo. Strefa zabaw i animacji, konkursy, warsztaty, koncerty będą stanowić atrakcję dla całych rodzin, a do tego pyszności serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbędzie się 22 sierpnia w Rogowie w powiecie brzezińskim na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Na dożynki zaprasza Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego wspólnie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem metropolitą łódzkim z racji tego, że są to także Dożynki Diecezjalne. W organizacje dożynek włączył się również powiat brzeziński, gmina Rogów i Szkoła główna Gospodarstwa Wiejskiego – Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie.

Obchody rozpocznie msza święta, której przewodniczyć będzie arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś. Po nabożeństwie rozpocznie się ceremoniał obrzędowy czyli przekazanie dożynkowego chleba, prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca. Część obrzędową zakończy przemarsz uroczystego korowodu dożynkowego.

Podczas Dożynek będziemy mogli posmakować potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dla amatorów regionalnej kuchni zaplanowano konkurs kulinarny "Łódzkie smakuje".

Dożynkom Wojewódzkim będzie towarzyszył piknik rodzinny – Lato z funduszami unijnymi. W przygotowanych namiotach będzie można dowiedzieć się wszystkiego o funduszach unijnych oraz poznać ofertę Urzędu Marszałkowskiego i podległych mu teatrów, domu kultury, filharmonii, czy Wytwórni Filmów Oświatowych.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowano strefę zabaw i animacji. Warsztaty i konkursy umilą czas i będą stanowić atrakcję dla całych rodzin. Na głównej scenie, od godziny 15 zaplanowane zostały koncerty, które rozpoczną zespoły ludowe: Blichowiacy z Łowicza, Piliczanie i Gorzkowianie.

Dożynki zakończą występy gwiazd wieczoru: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów i Zakopower.

PROGRAM
12:00 Uroczysta Msza Święta
13:30 Obrzędy Dożynkowe
14:30 Korowód Dożynkowy
15:45 Zespół Ludowy Piliczanie Zespół Pieśni i Tańca Blichowiacy Zespół Pieści i Tańca Gorzkowice
18:00 GOŚCIE Cover Band
19:00 KRZYSZTOF CUGOWSKI Z ZESPOŁEM MISTRZÓW
20:30 ZAKOPOWER

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE: Prezentacja powiatów i gmin województwa łódzkiego, Wystawa maszyn rolniczych, Stoiska artystów ludowych.