Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo" na drogach powiatu łęczyckiego

Zrzut-ekranu-2023-10-19-o-15.39.32
fot. KPP Poddębice

19 października 2023 roku rozpoczyna się policyjna akcja pod nazwą „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo". Kierujący w wybranych dniach będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów A. Machudera Sp. z o.o. przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście 73 w Łęczycy. Zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

Celem akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo" jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach. Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Zmieniająca się aura w okresie jesienno-zimowym, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia wpływają na zmniejszenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników dróg. Sprawne i prawidłowo wyregulowane oświetlenie pojazdów pozwala kierowcom na szybszą reakcję w przypadku dostrzeżenia poruszającego się po nieoświetlonej drodze pieszego lub pojawiających się przeszkód.

W dniach 21 października, 28 października, 18 listopada i 9 grudnia 2023 roku na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów A. Machudera Sp. z o.o. przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 73 w Łęczycy kierowcy z powiatu łęczyckiego będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich samochodach.

Pamiętajmy, że prawidłowe działanie świateł ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Źródło: KPP Poddębice