wersja testowa serwisu

Karambol na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Obywatelskiej. Pięć osób trafiło do szpitali

248-126552
fot. KWP w Łodzi

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności poważnego zdarzenia drogowego, do którego doszło 20 lutego 2020 roku o godzinie 18:50 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Obywatelskiej. Z uwagi na szybko zmieniające się warunki atmosferyczne, śliskie nawierzchnie zachowajmy zdrowy rozsądek i dostosujmy prędkość do warunków drogowych.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni kierujący bmw, jadąc al. Jana Pawła II od strony ul. Pabianickiej w kierunku centrum, w niewyjaśnionych okolicznościach stracił panowanie nad pojazdem. BMW zjechało na przeciwległe pasy ruchu i zderzyło się z sześcioma pojazdami tj. Renault, Mercedesem, Toyotą, Volkswagenem i dwoma Fiatami.

- W wyniku tego zdarzenia pięć osób trafiło do łódzkich szpitali. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, jak i uczestniczących w nim pojazdów. Dodatkowo przesłuchali świadków wypadku. Decyzją prokuratury 28-letni kierujący został zatrzymany. Zarówno skrzyżowanie, jak i droga w kierunku Pabianic były całkowicie zablokowane na czas policyjnych działań. Mundurowi wyznaczyli objazdy - czytamy w komunikacie policji. - Apelujemy o szczególną ostrożność. W ciągu dnia panują dodatnie temperatury, jednak im bliżej pory wieczorowo nocnej spadają nawet poniżej zera. Powoduje to, że nawierzchnie ulic stają się bardzo śliskie. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących na drodze warunków.

źródło: KWP w Łodzi