wersja testowa serwisu

Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie łęczyckim. Ujawniono blisko 30 wykroczeń

policja-auto-napis

Policjanci łęczyckiej drogówki przeprowadzili działania pn. "Kaskada". Akcja miała zasięg ogólnopolski i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili 27 przypadków przekroczenia prędkości i zatrzymali uprawnienia za jazdę powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym

Policjanci z łęczyckiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z sąsiednich powiatów prowadzili działania skierowane na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym pod nazwą „Kaskada". Nadzorem była objęta droga krajowa nr 60 oraz drogi wojewódzkie nr 702 i nr 703, gdzie w szczególności policjanci kontrolowali prędkość. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach.

W rezultacie policjanci ujawnili 27 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Dodatkowo jeden kierowca w obszarze zabudowanym jechał z prędkością o 50 więcej i za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił uprawnienia na najbliższe trzy miesiące.

- Apelujemy o ostrożność na drogach. Kierując pojazdem, należy pamiętać, że prędkość bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - apelują policjanci.