Kilka małżeństw z gminy Góra Św. Małgorzaty świętowało Złote Gody

1843
fot. UG Góra Św. Małgorzaty

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Górze Św. Małgorzaty odbyła się wyjątkowo piękna uroczystość - Złote Gody. To Jubileusz 50-lecia nieprzerwanego, harmonijnego, zgodnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

W tym roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło dziewięć par. Byli to Państwo: Grażyna i Zdzisław Barylscy, Wiesława i Włodzimierz Czerwińscy, Wiesława i Stanisław Frątczakowie, Jadwiga i Jan Jarzębscy, Janina i Adam Kaletowie, Barbara i Józef Rosieccy, Zdzisława i Franciszek Rosieccy, Krystyna i Stanisław Traczowie, Barbara i Zenon Zasadowie.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania i wystąpienia Wójta Gminy pana Włodzimierza Frankowskiego, który w słowach skierowanych do Jubilatów wyraził swój podziw i uznanie oraz życzył Im długich i pogodnych lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego oraz podziękował za zgodność, za trud włożony w zapewnienie bytu rodzinie, za wychowanie dzieci, cierpienie, łzy radości, słowa otuchy i przeżycie razem 50 lat.

Następnie Wójt Gminy uhonorował przybyłe Pary nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które stanowią dla Nich nagrodę za przeżycie 50 lat w jednym związku małżeńskim. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu, były gratulacje oraz wspólne zdjęcie pamiątkowe.

źródło: UG Góra Św. Małgorzaty