Kilka osób zatrzymanych z narkotykami. Dwóm mężczyznom i kobiecie grożą po 3 lata więzienia

KMP-Piotrkow

Policjanci z łęczyckiej komendy jednego dnia zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. 23- i 21-latek z porcją tych nielegalnych substancji wpadli w trakcie kontroli drogowej, a 33-letnia kobieta podczas interwencji domowej. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów narkotyków. Za ich posiadanie grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

11 listopada 2023 roku około godziny 12.30 na jednej z ulic Łęczycy policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej zabezpieczyli przy 21-letnim rowerzyście dilerkę z marihuaną. Kilka godzin później kryminalni zatrzymali 23-latka, który jechał bmw. Mężczyzna posiadał ponad dwa gramy mefedronu. Za posiadanie ponad 8 gramów marihuany odpowie 28-letnia kobieta. Z narkotykami wpadł w trakcie interwencji domowej na terenie jednej z posesji w gminie Łęczyca. 

- Tylko jednego dnia, działania łęczyckich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia ponad 10 gramów narkotyków. Posiadacze tych nielegalnych substancji usłyszeli już zarzuty przestępstwa, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności - mówi asp. szt. Mariusz Kowalski.