wersja testowa serwisu

Kilkudziesięciu kierowców straciło prawo jazdy. Łęczycka policja apeluje

pomiar-predkosci

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu wciąż jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Często w tych przypadkach brawura bierze górę nad bezpieczeństwem i zdrowym rozsądkiem. Tylko od początku roku policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali, aż 24 uprawnienia za przekroczenie prędkości o 50 więcej w zabudowanym, z czego 7 w samym kwietniu. 

Policjanci ruchu drogowego łęczyckiej komendy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników dróg. Reagują na wszelkie naruszenia oraz wyciągają konsekwencję wobec ich sprawców. Wciąż jednym z głównych „grzechów" kierowców jest nadmierna prędkość.

Minionej doby udowodnił to kolejny pirat drogowy, który stracił prawo jazdy za jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością o 50 więcej. 37-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego osobowym autem jechał 103 km/h przez miejscowości Kwiatkówek. Poza utratą uprawnień na 3 miesiąca został ukarany mandatem oraz musi się liczyć z dodaniem 10 punktów karnych za naruszony przepis.

Jak pokazują działania policjantów nie jest to jedyny przypadek lekceważenia ograniczeń prędkości na drogach powiatu łęczyckiego. Od początku kwietnia 2021 roku mundurowi ujawnili 92 przypadki przekroczeń prędkości, z czego, aż 7 kierowców straciło uprawnienia za jazdę o 50 więcej w zabudowanym. Łącznie od początku roku jest ich już 24.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie zawsze musi się skończyć mandatem karnym lub zatrzymaniem blankietu prawa jazdy. Nadmierna prędkość wydłuża drogę hamowania, która z kolei może zakończyć się zderzeniem z innym pojazdem, pieszym, bądź inną przeszkodą. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii. Dlatego apelujemy - KIEROWCO ZWOLNIJ!

źródło: KPP w Łęczycy