wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Kinowe Seanse cieszyły się dużym zainteresowaniem. „Nie wykluczamy podobnych akcji w przyszłości”

kino-gornik-leczyc_20200506-082348_1

Rok 2020 z powodu sytuacji epidemiologicznej panującej na świecie jest bardzo nietypowy. Przekładało się to na każde aspekty naszego życia codziennego, włącznie z wydarzeniami kulturalnymi. Z powodu odwołania, w formie tradycyjnej, Dnia Dziecka Burmistrz Paweł Kulesza podjął decyzję o rekompensacie dla dzieci i młodzieży w postaci Kinowych Seansów w Kinie Górnik, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Burmistrz Miasta Łęczyca dziękuje uczestnikom, ale podziękowania kieruje także dla partnera akcji – Kina Górnik. Jak podkreśla Paweł Kulesza, nie jest wykluczone, że w przyszłości podobna akcja zostanie zorganizowana.

Obecny rok jest wyjątkowo trudny, a przede wszystkim niestabilny. Z nieukrywanym żalem musieliśmy zrezygnować z naszych sztandarowych imprez, ale nie zapomnieliśmy o młodszych mieszkańcach naszego miasta, stąd pomysł na Kinowe Seanse. Dziękuję panu Krzysztofowi Łuczakowi oraz Kinu Górnik za to, że chętnie przyłączyli się do realizacji naszego pomysłu – mówi Burmistrz – Frekwencja jasno mówi nam, że ta inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem. Ze względu na to, że tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, nie wykluczamy, że, jako rekompensaty, podobne akcje będą organizowane. Jesteśmy oczywiście otwarci na współpracę z innymi samorządami, do której serdecznie zapraszam.

Kinowe Seanse w Kinie Górnik zostały rozpoczęte 13 czerwca i pierwotnie miały trwać do końca lipca. Burmistrz Paweł Kulesza wydłużył ten termin do końca sierpnia, a filmy w naszym kinie, w łącznej liczbie dwóch tysięcy, obejrzały zarówno dzieci, jak i młodzież. Zasady akcji były banalnie proste – w weekendy oraz w środę kinomaniacy z terenu miasta mogli bezpłatnie obejrzeć jeden film.

źródło: UM Łęczyca