wersja testowa serwisu

Klient zostawił w sklepie telefon, ukradła go 52-letnia kobieta

policja

Każda osoba, która znajdzie cudzą rzecz, jest zobowiązana do oddania jej właścicielowi. Szczegółowo określają to przepisy kodeksu cywilnego i kodeksu wykroczeń. Nie pamiętała o tym 52-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży.

Opoczyńscy kryminalni ustalili, że w jednym ze sklepów na terenie Opoczna, 52-letnia kobieta, zabrała pozostawiony tam przez innego klienta, telefon komórkowy wart 800 złotych. Policjanci namierzyli nieuczciwą kobietę.

- Opocznianka nie umiała wyjaśnić dlaczego zabrała nie swój telefon. Miała świadomość, że z tego powodu może mieć kłopoty. Przewidywała, że do jej drzwi w tej sprawie mogą w każdej chwili zapukać policjanci. Jednak przez kilkanaście dni od przywłaszczenia telefonu nie zrobiła nic aby ustalić jego właściciela czy skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub z biurem rzeczy znalezionych - informuje asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Policjanci analizując całą sprawę postawili 52-latce zarzut kradzieży. Pamiętajmy, że znalezione przedmioty nie są naszą własnością i mamy obowiązek oddać je prawowitym właścicielom.