wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca

Kobieta zamieszkała w aucie w okolicy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo

Kobieta zamieszkała w aucie w okolicy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo

Kobieta zamieszkała w samochodzie na osiedlu przy ul. Ozorkowskie Przedmieście. O swoje bezpieczeństwo zaczynają bać się okoliczni mieszkańcy.

W ostatnich dniach do naszej redakcji zgłosili się zaniepokojeni mieszkańcy osiedla przy ul. Ozorkowskie Przedmieście. Z ich relacji wynikało, że w jednym z aut na parkingach w okolicy Komendy Powiatowej Policji mieszka kobieta. Łęczycanie czują się zagrożeni. 

- Od dłuższego czasu u nas na osiedlu przy policji lub na parkingu przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 4A, w samochodzie marki Nissan Micra, w dzień i w nocy mieszka lub przebywa pani. Ona w tym samochodzie jest w dzień, w nocy. Czasem siedzi na schodach lub chodzi po osiedlu. Tak naprawdę nie wiemy kim jest ta Pani i czemu jest w tym samochodzie. Nie wiadomo, co ta pani chce zrobić, ani jakie ma zamiary, dlatego bardzo proszę o zainteresowanie się ta sprawą - czytamy w jednej z wiadomości, którą otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie zarówno z łęczycką Strażą Miejską, jak i Komendą Powiatową Policji. Okazuje się, że służby znają problem, jednak nic nie mogą z nim zrobić.

- Kobieta nie jest mieszkanką Łęczycy i była legitymowana przez strażników miejskich oraz funkcjonariuszy. Samochód, w którym przebywa jest jej własnością. Były podejmowane próby rozmowy, ale bez skutku - czytamy w odpowiedzi z łęczyckiego magistratu.

Kilkanaście dni temu, dokładnie 30 czerwca policjanci zainteresowali się pojazdem, widząc przebywającą w nim kobietę. Podczas interwencji ustalili, iż kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej jak i materialnej i jest zdolna do samodzielnej egzystencji.

- Z uwagi, iż nie popełniła czynu zabronionego - wykroczenia, przestępstwa - po sprawdzaniu danych policjanci zakończyli interwencję. Przebywanie, spanie w samochodzie nie jest karalne - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Jak do tej pory nikt nie zgłosił się do naszej jednostki, jak i nie wpłynęło zgłoszenie w sprawie niewłaściwego zachowania się kobiety.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kobiet jest mieszkanką miejscowości Budki w gminie Grabów. Sprawa została zgłoszona Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Grabowie przez Komendanta Straży Miejskiej w Łęczycy.