wersja testowa serwisu

Kolejna afera w Starostwie Powiatowym w Łęczycy. Chodzi między innymi o podrabianie podpisów. Jest zgłoszenie do prokuratury

Kolejna afera w Starostwie Powiatowym w Łęczycy. Chodzi między innymi o podrabianie podpisów. Jest zgłoszenie do prokuratury

Starostwo Powiatowe w Łęczycy zdążyło przyzwyczaić mieszkańców powiatu do afer, problemów i niejasności. W ostatnich dniach na światło dzienne wypłynęły kolejne informacje, związane z działaniem niezgodnym z prawem. Chodzi między innymi o podrabianie podpisów.

Dzisiaj (30 marca) na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Radni Rady Powiatu Łęczyckiego - Monika Twardowska, Zbigniew Marczak oraz Tomasz Olczyk. Radni poinformowali o nieprawidłowościach i zaniedbaniach podczas kompleksowej modernizacji gruntów przeprowadzanej przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy w gminie Góra Św. Małgorzaty. Sprawa ta trwa od 2017 roku.

Jak poinformowali Radni Rady Powiatu Łęczyckiego, wśród uchybień i nieprawidłowości są m.in. wykonywanie prac przez osobę bez odpowiednich uprawnień, podrabianie podpisu geodety, który rzekomo miał wykonywać prace czy nieprawidłowe pomiary działek.

- Dla nas, jako Radnych, ważna jest kwestia jak zostały wykorzystane ówczesne środki publiczne. Jeżeli się okaże, że wszystkie prace, za które zapłaciło Starostwo Powiatowe w Łęczycy pieniędzmi mieszkańców są "do wyrzucenia", a cała ta modernizacja, która zwiera wiele błędów, okaże się niezgodna z procedurami i będzie musiała być przeprowadzona jeszcze raz, przez rzetelną firmę, spowoduje, że narażany nasze pieniądze publiczne na zniwelowanie - powiedziała Radna Monika Twardowska.

Do prokuratury trafiło już zgłoszenie dotyczące fałszowania dokumentów i podpisów. Radni Rady Powiatu Łęczyckiego chcą także przeprowadzić kontrolę doraźną, aby wyjaśnić, jakich jeszcze uchybień dopuściły się ówczesne władze powiatu łęczyckiego. Czy tym razem ktoś z władz powiatu poniesie konsekwencje swoich działań?

Szczegóły z konferencji w poniższym materiale filmowym: