wersja testowa serwisu

Kolejna bardzo duża partia maseczek ochronnych trafiła do powiatu kutnowskiego

176403246_1184772588642637_5095624505361700038_n

77 tysięcy maseczek trafiło 15 kwietnia do magazynu Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kutnie. Miały one za zadanie trafić do Punktów Szczepień w całym powiecie. Maseczki ochronne pojawiły się w rękach pracowników Starostwa Powiatowego dzięki pomocy Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

20 kwietnia Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przekazywał Punktom Szczepień: maseczki ochronne, płyny dezynfekcyjne oraz materiały informacyjne (ulotki i plakaty).

- Cieszymy się z tak rzeczowego wsparcia ze strony Wojewody. Maseczki ochronne to jeden z pierwszych i najważniejszych elementów zachowania bezpieczeństwa. Szczególnie dotyczy to punktów szczepień, w których codziennie przemieszcza się dużo osób - mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

Część środków ochronnych i informacyjnych, w większej ilości, trafiła do dużych Punktów Szczepień takich jak Kutnowski Szpital Samorządowy i Masowy Punkt Szczepień.

- Do każdego z punktów szczepień znajdujących się na terenie Powiatu Kutnowskiego trafiło 3 tysiące maseczek. Wyjątkiem był m.in. Punkt Szczepień Powszechnych znajdujący się w ZS nr 1 im. S. Staszica w Kutnie, gdzie Przychodnia DERMEX otrzymała 6 tysięcy sztuk masek chirurgicznych. Natomiast 18 tysięcy sztuk tego samego materiału ochronnego trafiło do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego – wyjaśnia Janusz Grzelak, inspektor Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Przypominamy, że Masowy Punkt Szczepień rozpocznie pracę 26 kwietnia.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie