wersja testowa serwisu

Kolejna drużyna Hurtapu Łęczyca z awansem na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu

Kolejna drużyna Hurtapu Łęczyca z awansem na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy odbył się trzeci turniej eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w Futsalu.

Do rywalizacji przystąpiły tylko trzy zespoły, bowiem przed startem turnieju wycofała się z niego Gatta Zduńska Wola. Oprócz gospodarzy - Hurtapu Łęczyca o awans walczyli także zawodnicy Boruty Zgierz i Toruńskiej Akademii Futsalu.

Zdecydowanie najlepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali oba swoje mecze w stosunku 2:0. Drugie miejsce zajęła TAF Toruń i to właśnie te dwa zespoły wywalczyły awans do turnieju finałowego.

Organizatorzy z Łęczycy przyznali także nagrody indywidualne. MVP turnieju został Mateusz Chojnacki z TAF Toruń, a statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała w ręce Grzegorza Kaźmierczaka z Hurtapu Łęczyca. Mecze nie wyłoniły króla strzelców, więc zdecydowano o rozegraniu przedłużonych rzutów karnych. Ostatecznie nagroda ta trafiła do Jakuba Fudały (Boruta Zgierz).

Turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 został zaplanowany na weekend 26-28 lutego, a gospodarzem zawodów będzie Bielsko Biała.

Wyniki:
Junior Hurtap Łęczyca - Boruta Zgierz 2:0 (gole: Frontczak Piotr, Błoch Oskar)
Boruta Zgierz - TAF Toruń 1:3
TAF Toruń - Junior Hurtap Łęczyca 0:2 (gole: Włodarczyk Hubert, Jarczyński Dawid)

Klasyfikacja końcowa:
1. Junior Hurtap Łęczyca - 6 pkt., 4-0 (Bramki)
2. TAF Toruń - 3 pkt., 3-3
3. Boruta Zgierz - 0 pkt., 1:5

Zobacz zdjęcia: