wersja testowa serwisu

Kolejna inwestycja w Gminie Daszyna - Animex z niezależnym prądem. Oficjalnie uruchomiono Główny Punkt Zasilania

Kolejna inwestycja w Gminie Daszyna - Animex z niezależnym prądem. Oficjalnie uruchomiono Główny Punkt Zasilania

​W ostatnich dniach, w Krężelewicach (gmina Daszyna) został uruchomiony Główny Punkt Zasilania w energię.

Nowa inwestycja na terenie Gminy Daszyna, ma nie tylko ogromne znaczenie dla powstałego niedawno zakładu Animex, ale także dla okolicznych miejscowości.

GZP poprawia niezawodność zasilania oraz obniża straty sieciowe. Docelowo, po skonfigurowaniu linii średniego napięcia, ma zapewniać prąd części gminy Witonia, części gminy Łęczyca oraz części gminy Grabów.

-  Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy - i nie tylko - od teraz mają dostęp do stabilnego napięcia i stałych dostaw energii. To bardzo ważna chwila dla dalszego rozwoju strefy przemysłowej w Daszynie - mówi Prezes Zarządu PGK Daszyna, Przemysław Wojciechowski.

Powody do zadowolenia mają również właściciele zakładu Animex. Do tej pory zakład korzystał z agregatów prądotwórczych.

- Stacja zapewnia aż 16 megawatów energii elektrycznej. Jest to powód do dumy i kolejny, ważny argument do inwestycji na naszym terenie - mówi Wójt Gminy Daszyna, Zbigniew Wojtera.

Jak zapowiada wójt, nie jest to koniec inwestycji związanych z energią. - W najbliższych dniach, będziemy mieli kolejne okazje do świętowania. Ale na razie nie chcę zdradzać szczegółów - kończy Wojtera.


Zobacz zdjęcia: