wersja testowa serwisu

Kolejna kontrabanda przejęta przez policjantów. Zatrzymano 46-latkę z Łęczycy

261-136969
fot. KPP w Łęczycy

Blisko 15 tysięcy sztuk papierosów i 9 kilogramów suszu tytoniowego bez akcyzy zabezpieczyli policjanci z łęczyckiej komendy. Kontrabandę wartą ponad 21 tysięcy złotych w piwnicy ukrywała 46–letnia kobieta. Odpowie za paserstwo akcyzowe, za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

W poniedziałek, 4 października 2021 roku policjanci z łęczyckiej komendy pojawili się na jednym z osiedli mieszkaniowych na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod ustalonym wcześniej adresem może być przechowywana kontrabanda. Aby to potwierdzić, policjanci przeszukali lokal wraz z należącą do niego piwnicą.

- Okazało się, że w pomieszczeniu gospodarczym 46-letnia kobieta ukryła 14 840 sztuk papierosów i 9 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy - informuje st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy. - Wstępne obliczenia wskazują, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło ponad 21 000 złotych. Właścicielka nielegalnego towaru jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut paserstwa akcyzowego. Za taki czyn grozi kara pozbawiania wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.