Kolejna osoba zatrzymana z narkotykami. Tym razem w ręce policji wpadł 18-latek

policja---napis

W poniedziałek, 11 lipca policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli przy nim dilerkę z mefedronem. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący tego przestępstwa, które zagrożone jest karą nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci z łęczyckiej komendy, tylko od początku roku zabezpieczyli już blisko cztery kilogramy rożnych narkotyków. Wiedząc jakim są zagrożeniem nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie tej przestępczej działalności. Każda informacja jest weryfikowana, tak aby skutecznie dotrzeć do miejsca ich ukrycia, a posiadacze nie byli bezkarni. Minionej doby z narkotykami na terenie Łęczycy wpadł 18-latek. 

- Przeszukując mężczyznę kryminalni zabezpieczyli przy nim dilerkę z mefedronem. Ponad gramową porcję tej niedozwolonej substancji ukrywał w kieszeni spodni. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności - mówi st. asp. Mariusz Kowalski. - Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, dopalaczami, aby wiedziały, że są to substancje, których zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wiemy, jak organizm – zwłaszcza młodych ludzi, zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takich substancji chemicznych. Jeżeli ktokolwiek podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc medyczną oraz o sytuacji powiadomić policję.