Kolejne dobre starty zawodników MKLA Łęczyca, Młodzicy z medalami Mistrzostw Województwa

Zrzut-ekranu-2020-08-25-o-12.16.20

Mistrzostwami Województwa w pięcioboju rozpoczęli rywalizację po przerwie wakacyjnej młodzicy MKLA Łęczyca.

Sebastian Antosiak zdobył srebrny medal z bardzo dobrym dorobkiem 2727 pkt. Utalentowany lekkoatleta najlepiej spisał się w skoku wzwyż, gdzie wynikiem 181 cm umocnił się na pozycji lidera tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w roczniku 2006. Trzecie Miejsce zajął Hubert Woźniak [2378 pkt], czwarty był Mateusz Matusiak [2248 pkt], a piąty - Jakub Żelechowski [2040 pkt].

W rywalizacji dziewcząt tytuł Wicemistrzyni Województwa Łódzkiego zdobyła Natalia Bieniak [1809 pkt]. Na trzeciej pozycji uplasowała się Oliwia Kępska [1658 pkt], czwarte miejsce zajęła Nikola Tomes [1632 pkt], piąte Natalia Krysiak [1249 pkt], a szóste - Nikola Pałczyńska [1225 pkt].

W skoku o tyczce chłopców srebrny medal przypadł Szymonowi Pawłowskiemu (2.72 m - rekord życiowy), a trzecie miejsce zajął Filip Bartczak (2.32 m).

W Otwartych Mistrzostwach Warszawy, w dziesięcioboju, wystartowali zawodnicy rocznika U-18. Na dziewiątej pozycji z kwalifikacją do Mistrzostw Polski ukończył rywalizację Eryk Sewiło [4758 pkt]. Bardzo dobrze radził sobie drugi z reprezentantów MKLA - Mikołaj Szczęsny, ale z przyczyn zdrowotnych musiał się wycofać z zawodów. Uzyskał jednak bardzo wartościowy wynik w skoku wzwyż [184 cm] i w skoku w dal [598 cm].

Równolegle do Mistrzostw Województwa Młodzików w Aleksandrowie Łódzkim odbywał się mityng kwalifikacyjny juniorów i seniorów. Wysoką formą popisali się sprinterzy. W biegu na 400 metrów Bartosz Subocz zajął trzecie miejsce z wynikiem (50.91 s), na piątej uplasował się Mateusz Grabski (51.26 s), a szósty był Jakub Grabski (52.53 s). Wszyscy poprawili rekordy życiowe. Dominik Nowakowski ustanowił "życiówkę" w trójskoku (13.36 m), a Katarzyna Różańska w rzucie dyskiem (26.33 m).