Najważniejsze wideo w ele24
 
W Krośniewicach powstanie eko-park?

W Krośniewicach powstanie eko-park?

Liczba osób, które zobaczyły to wideo9 350 wyświetlenia
 
Ogromna inwestycja w Gminie Dalików

Ogromna inwestycja w Gminie Dalików

Liczba osób, które zobaczyły to wideo25 581 wyświetlenia
 
Wypalenie zawodowe w świecie Lifelong Learning

Wypalenie zawodowe w świecie Lifelong Learning

Liczba osób, które zobaczyły to wideo10 025 wyświetlenia
 
Trwa przebudowa centrum gminy Góra św. Małgorzaty

Trwa przebudowa centrum gminy Góra św. Małgorzaty

Liczba osób, które zobaczyły to wideo15 552 wyświetlenia
 
Gmina Grabów: Stacja Uzdatniania Wody odzyska swój blask i funkcjonalność

Gmina Grabów: Stacja Uzdatniania Wody odzyska swój blask i funkcjonalność

Liczba osób, które zobaczyły to wideo10 907 wyświetlenia
 
Gmina Grabów z nową oczyszczalnią ścieków

Gmina Grabów z nową oczyszczalnią ścieków

Liczba osób, które zobaczyły to wideo13 306 wyświetlenia
 
Dzień Kobiet w Gminie Daszyna. To był niezły... Meksyk

Dzień Kobiet w Gminie Daszyna. To był niezły... Meksyk

Liczba osób, które zobaczyły to wideo42 082 wyświetlenia
 
Turniej Charytatywny w Gminie Dalików

Turniej Charytatywny w Gminie Dalików

Liczba osób, które zobaczyły to wideo25 843 wyświetlenia
 
Spotkanie noworoczne mieszkańców i przyjaciół gminy Bielawy

Spotkanie noworoczne mieszkańców i przyjaciół gminy Bielawy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo29 241 wyświetlenia
 
Gmina Daszyna: Dzień Seniora połączony ze spotkaniem noworocznym

Gmina Daszyna: Dzień Seniora połączony ze spotkaniem noworocznym

Liczba osób, które zobaczyły to wideo72 259 wyświetlenia
 
Przedszkole w Krośniewicach - Ważna inwestycja dla mieszkańców gminy

Przedszkole w Krośniewicach - Ważna inwestycja dla mieszkańców gminy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo34 523 wyświetlenia
 
Trzeci Bożonarodzeniowy Piknik w Sokolnikach Lesie

Trzeci Bożonarodzeniowy Piknik w Sokolnikach Lesie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo40 830 wyświetlenia
 
Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Ozorków w Solcy Wielkiej

Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Ozorków w Solcy Wielkiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo41 304 wyświetlenia
 
150-lecie OSP w Łęczycy

150-lecie OSP w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo28 740 wyświetlenia
 
Świetlica w Miłosnej zmieni swoje oblicze

Świetlica w Miłosnej zmieni swoje oblicze

Liczba osób, które zobaczyły to wideo45 046 wyświetlenia
 
Piknik Rodzinny w Gminie Krośniewice

Piknik Rodzinny w Gminie Krośniewice

Liczba osób, które zobaczyły to wideo45 901 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Daszyna

Dożynki Gminy Daszyna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo105 696 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Ozorków

Dożynki Gminy Ozorków

Liczba osób, które zobaczyły to wideo64 495 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Grabów

Dożynki Gminy Grabów

Liczba osób, które zobaczyły to wideo46 909 wyświetlenia
 
Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo693 063 wyświetlenia
 
Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Liczba osób, które zobaczyły to wideo383 431 wyświetlenia

Kolejne osiem kilometrów betonowej jezdni autostrady A1 oddane do dyspozycji kierowców

Ek7TpHtXgAEXXS

Zgodnie z planami przekładany jest ruch na kolejne odcinki nowej, betonowej jezdni przyszłej autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową. Kierowcy do dziś korzystali z 26 km, a łącznie z właśnie udostępnionym fragmentem od mostu na Warcie do 406 km trasy w okolicy Kruszyny będzie to ok. 34 km. W listopadzie ruch zostanie przełożony na kolejne ok. 20 km nowej jezdni.

- Wspólna determinacja, zaangażowanie i odpowiedzialne decyzje - to wszystko pozwala nam realizować tę inwestycję niezwykle sprawnie. Dziękuję wszystkim pracującym na pięciu odcinkach tej trasy, ale również wszystkim zaangażowanym w budowę innych dróg, szczególnie w tak wyjątkowym czasie - podkreśla Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.- Pamiętajmy, że realizowane obecnie odcinki A1 to jeszcze plac budowy i obowiązuje tu czasowa organizacja ruchu. Apeluję do kierowców o zachowanie ostrożności, zdjęcie nogi z gazu i odpowiedzialne zachowanie na tej i innych drogach w kraju. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również osób pracujących na budowie.

Udostępniony dziś ośmiokilometrowy odcinek łączy województwa łódzkie i śląskie. W woj. łódzkim liczy ok. dwóch kilometrów, ale to wyjątkowo ważny odcinek. Obejmuje bowiem kilkusetmetrowy most na Warcie. Jednocześnie jest to ostatni brakujący fragment nowej jezdni na odcinku Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego o długości siedmiu kilometrów. Przypomnijmy, że pięć kilometrów nowej jezdni zostało jako pierwsze udostępnione kierowcom pod koniec sierpnia br. W przypadku tego odcinka przyszłej autostrady A1 łączne zaawansowanie prac zbliża się do 65 proc.

Na terenie woj. śląskiego, czyli na odcinku od granicy woj. łódzkiego i śląskiego do węzła Częstochowa Północ, zaawansowanie prac przekroczyło 60%. Na tym odcinku kierowcy zyskają sześć kilometrów nowej jezdni, czyli ponad jedną trzecią długości śląskiego odcinka A1 będącego w budowie.

Na całym oddawanym do dyspozycji kierowców fragmencie w obu województwach, czyli na ośmiu kilometrach nowej, betonowej jezdni, będzie obowiązywała niemal identyczna organizacja ruchu, czyli 2+1. Na odcinku w woj. łódzkim dwa pasy ruchu wyznaczone będą w kierunku Śląska i jeden w stronę Łodzi, a na odcinku w woj. śląskim odwrotnie - dwa pasy ruchu wyznaczone będą w kierunku Łodzi i jeden w stronę Częstochowy. Ze względów technicznych wdrażanie nowej organizacji ruchu na odcinku śląskim potrwa dwa dni i kierowcy przez ten czas będą korzystać z nowej jezdni przyszłej A1 i odcinka starej DK1.

Kierowcy mają już do dyspozycji nową jedną jezdnię na:

  • ok. 14 km odcinka od Tuszyna do węzła Piotrków Trybunalski Południe, gdzie łączna długość to ok. 15,8 km
  • ok. 7,5 km odcinka Kamieńsk - Radomsko, gdzie łączna długość to ok. 16,8 km, z początkiem listopada przełożenie ruchu na kolejne ok. 9 km
  • ok. 7 km, niemal całość odcinka Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego
  • ok. 6 km odcinka granica woj. łódzkiego i śląskiego do węzła Częstochowa Północ, w listopadzie kierowcy pojadą nową jezdnią na całej długości blisko 17- kilometrowego odcinka

Betonowa nawierzchnia nowej jezdni leży już niemal na całej łącznej długości tych odcinków. To ponad 56 km. Przypomnijmy, że łączna długość wszystkich pięciu budowanych odcinków przyszłej A1 to 81 km. Na najdłuższym z nich, między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem, ruszyły prace związane z układaniem betonowej nawierzchni. Ten odcinek ma ponad 24 kilometry długości.

źródło: GDDKiA