wersja testowa serwisu

Kolejne sukcesy zawodniczek MMKT Łęczyca

IMG_5135
fot. MMKT Łęczyca

W Nowym Roku 2022 Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy Łęczyca obchodzi mały jubileusz pełnoletniości istnienia. Czas biegnie szybko i nieubłaganie i to już 18 lat od kiedy MMKT i Królewska Łęczyca zaistniały na tenisowej mapie Polski.

- Przez ten czas na ośmiokortowym obiekcie tenisowym, który zbudowaliśmy przez wiele lat własnymi, społecznymi siłami odbyły się setki imprez sportowych: dla dzieci z łęczyckich przedszkoli i szkół oraz dla dorosłych, a także niezliczone ilości turniejów tenisowych pod szyldem Polskiego Związku Tenisowego. Były to wydarzenia o randze ogólnopolskiej w różnych kategoriach wiekowych. Grały dzieci w cyklu Tenis 10 / 6-10 lat, a także młodzi, licencjonowani tenisiści w turniejach wysokiej rangi Super-Seria: 12/14/16 lat. Wszystkie te duże, kilkudniowe imprezy odbywały się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Rok ubiegły to czas wielu sukcesów dla MMKT i dla naszych dzielnych dziewczynek w rywalizacji ogólnopolskiej PZT: U-12/14, ale o tym innym razem, oczekujemy na podsumowania rywalizacji rocznej przez PZT - mówi Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca.

Rozpoczął się 2022 rok i MMKT Łęczyca może pochwalić się dalszą, dobrze trwającą passą na pierwszym, inauguracyjnym turnieju w Pabianicach w kategorii U-14.

- Nasze dzielne 13 latki: Basia Kowalska, Alicja Aniszewska i Nadia Jasińska zaliczyły dobre występy, zajmując punktowane miejsca na podium, a tym samym zdobywając kolejne dyplomy, puchary, medale i cenne punkty do klasyfikacji rankingowej PZT Warszawa - dodaje Grzegorz Jasiński.

W turnieju singlowym tradycyjnie najlepiej „powalczyła" Nadia Jasińska, uczennica Szkoły Podstawowej 4, gdzie po kilku grupowych zwycięstwach, dopiero w półfinale uznała wyższość późniejszej triumfatorce turnieju, Bognie Bogdanowicz z Warszawy, aby ostatecznie, po kolejnym wygranym meczu, zająć trzecie miejsce, wspólnie z Marie Monnier, zawodniczką z Francji, aktualnie mieszkającą w Warszawie. Natomiast w deblu Nadia Jasińska w parze z koleżanką z Pabianic - Leną Miszczak, wygrała bezapelacyjnie całą rywalizację, pokonując w meczu finałowym Basię Kowalską (MMKT Łęczyca) grającą w parze z Olą Matysiak ze śląskiego Ustronia.

- Reasumując, dobry turniej na początek Nowego Roku, który pozwala z optymizmem patrzeć w sportową przyszłość. Oby tylko zdrowie i szczęście dopisało, a wówczas nie zabraknie kolejnych okazji do przekazania Państwu dobrych, tenisowych wieści o kolejnych sukcesach naszych dziewczynek z " pełnoletniego" MMKT Łęczyca - zakończył Grzegorz Jasiński.