wersja testowa serwisu

Kolejni funkcjonariusze Zakładu Karnego w Garbalinie oddali osocze i krew

0_0_2100_1575_resize_59c0f371e89b7e570f88bf654a40b5d6f45dcf1e
fot. Zakład Karny w Garbalinie

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Garbalinie kontynuują grudniową akcję dzielenia się krwią oraz osoczem ozdrowieńców po przejściu COVID-19.

Mając na uwadze ogólnopolską akcję związaną z oddawaniem osocza i krwi przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, a także biorąc pod uwagę braki w Szpitalnych Bankach Krwi, funkcjonariusze z jednostki penitencjarnej w Garbalinie ponownie przystąpili do zbiórki osocza ozdrowieńców oraz cennego i życiodajnego płynu jakim jest krew.

Dzisiejsza akcja to kontynuacja inicjatywy, która została zainaugurowana w dnia 7 grudnia br., kiedy to prawie 700 funkcjonariuszy Służby Więziennej wspólnie z wiceministrem Michałem Wosiem, oddało osocze oraz krew na potrzeby Szpitalnych Banków Krwi.

Oddane spontanicznie osocze i krew, pozwolą przyczynić się do ratowania zdrowia, a także ludzkiego życia.

- Funkcjonariusze Służby Więziennej od zawsze służą bezinteresowną pomocą, propagując szczytną ideę dzielenia się cząstką samych siebie z potrzebującymi wsparcia i pomocy - mówi kpt. Adam kowalski z Zakładu Karnego w Garbalinie. - Należy w tym miejscu po raz kolejny wspomnieć, iż funkcjonariusze Służby Więziennej uczestniczą w zbiórkach krwi regularnie, zarówno podczas ogólnopolskich inicjatyw, m.in. „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna" z okazji Narodowego Święta Niepodległości czy „Służymy Pomocą – mamy to we krwi" w święto Służby Więziennej, jak i regionalnie, integrując się systematycznie ze społecznością lokalną, a także i prywatnie.