wersja testowa serwisu

Kolejni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość

Kolejni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość

W miniony weekend policjanci łęczyckiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg, zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. Na trzy miesiące straciło je aż czterech kierowców, którzy,= nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

W miniony weekend policjanci wydziału ruchu drogowego czuwając nad bezpieczeństwem użytkownik dróg kontrolowali prędkość pojazdów na drogach powiatu łęczyckiego. W rezultacie mundurowi zatrzymali, aż czterech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h.

Przez miejscowość Stawy z prędkością 113km/h, samochodem marki Audi pędził 21–latek, a 56–latek Volkswagenem przez Karkosy, drogą W-703 jechał z prędkością 108km/h. Do grona niechlubnych rekordzistów dołączyli 31-letni kierowca Daewoo i 43-letni kierowca Skody. Szaleńcza jazda nieodpowiedzialnych kierowców zakończyła się zatrzymaniem uprawnień na trzy miesiące oraz wysokim mandatem.

źródło: KPP w Łęczycy