wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Kolejni pijani kierowcy w rękach łęczyckich policjantów. Wśród nich 16-latek jadący motorowerem

policja-kamizelka

Policjanci z łęczyckiej komendy w przeciągu trzech dni wyeliminowali z ruchu pięciu kierowców, którzy wsiedli za kierownice pomimo wcześniej spożytego alkoholu. W środ nich był 16-latek, który nie posiadając uprawnień kierował motorowerem w stanie po użyciu alkoholu. Teraz nieletni za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

Pomimo surowych konsekwencji grożących za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy, dodatkowo narażając innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo. Dlatego policjanci nieustannie prowadzą działania na eliminowanie tej kategorii kierowców. W przeciągu trzech dni mundurowi zatrzymali pięciu kierowców pod wpływem alkoholu.

- Trzech rowerzystów konsekwencje lekceważenia przepisów poniosło w miniony piątek. Z ponad trzema promilami alkoholu Fiatem kierował 56 – latek, którego policjanci zatrzymali w niedzielę na terenie gminy Grabów. Tego samego dnia brakiem odpowiedzialności wykazał się 16 – latek. Ten pomimo wcześniej wypitego alkoholu, który jak wyjaśnił dostał od przypadkowego mężczyzny, wsiadł za kierownicę motoroweru i jeździł nim po drogach gminy Daszyna - relacjonuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało u nieletniego stan po użyciu alkoholu, to jest 0,26 promila w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania motorowerem. Teraz nieletni za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

Policja apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.