Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez łęczyckich policjantów

policj_20210406-090946_1

Pomimo podejmowanych działań dotyczących eliminowania nietrzeźwych kierujących przepisy te nadal są przez nich lekceważone - zwłaszcza przez użytkowników jednośladów. Tylko w miniony weekend policjanci wyeliminowali pięciu kierowców na tak zwanym podwójnym gazie.

Konsekwencje prawne za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to wysoka grzywna, zatrzymanie prawa jazdy i kara do 2 lat więzienia. Ale warto pamiętać, że jazda pod jego działaniem może być przyczyną zdarzeń drogowych, co w konsekwencji naraża innych użytkowników dróg na utratę zdrowia, a nawet życia. 

Tylko podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą był 44-letni rowerzysta, którego mundurowi zatrzymali do kontroli w Piątku. Kierowca miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie rowerzysta został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

- Apelujemy do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o NIE wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu - mówi asp.szt. Mariusz Kowalski.