Kolejni pijany kierowcy zatrzymani przez łęczyckich policjantów. Motocyklista dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania

Kolejni pijany kierowcy zatrzymani przez łęczyckich policjantów. Motocyklista dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania

Policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy tylko minionej doby wyeliminowali z ruchu pięciu pijanych kierowców. Wśród nich był 28-latek, który mając blisko 2 promile alkoholu jechał motocyklem, nie posiadając do tego uprawnień. Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia a za brak uprawnień sąd może nałożyć grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych.

Pomimo surowych konsekwencji grożących za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu wciąż są kierowcy, którzy lekceważą ten przepis narażając siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo. Dlatego policjanci nieustannie prowadzą działania w celu eliminowania tej kategorii użytkowników dróg. Tylko minionej doby mundurowi zatrzymali aż pięciu kierowców pod wpływem alkoholu. Czterech z nich to rowerzyści, wśród których niechlubnym rekordzistą był 46-latek, który miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. 

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 28-latek, który mając 1,92 promila alkoholu wsiadł za kierownicę motocykla. Poza nietrzeźwością, mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego pojazdu.

- Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Z kolei za wykroczenie kierowania motocyklem bez uprawnień sąd może go ukarać grzywną w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych - wyjaśnia st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą. Zróbmy wszystko, aby nadchodzące święta były bezpieczne.