wersja testowa serwisu

Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy. Policja apeluje o rozsądek

policja

Mgła, opady deszczu i śliska nawierzchnia to typowe zjawiska jesiennej pogody. W takich zmiennych warunkach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu kierowcy powinni dostosować styl prowadzenia pojazdów, a zwłaszcza ich prędkość. Jak pokazują działania policjantów nie wszyscy kierują się bezpieczeństwem. Tak było minionej doby, gdzie jeden z kierowców w obszarze zabudowanym pędził 125 km/h.

W środę, 14 października w przeciągu godziny dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali ich na drodze wojewódzkiej nr 703 w miejscowości Karkosy.

- 26-latek Mazdą jechał z prędkością 104km/h, a kierowca Volvo pędziło aż 125k/h. Za kierownicą osobówki był 49-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące - informuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii! Niebezpiecznie może być zwłaszcza o tej porze roku, gdy wcześnie zapada zmrok. Dodatkowo mgły, deszcz i śliska nawierzchnia powoduje, że widoczność jest ograniczona, a droga hamowania się wydłuża, co przy dynamicznej sytuacji na drogach może okazać się zgubne.