wersja testowa serwisu

Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy. Policja apeluje o rozwagę

386B854A-7E65-4BCE-A3E3-25D07D516B21

W ciągu minionego weekendu policjanci łęczyckiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo podczas powrotów z wakacji, zatrzymali uprawnienia do kierowania. Na trzy miesiące straciło je trzech kierowców, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, i pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość może być przyczyną tragedii.

W sobotę, 31 sierpnia około godz. 17.00, policjanci w miejscowości Kwiatkówek zatrzymali do kontroli drogowej Audi. 19-letni kierowca, pędził autem z prędkością 107 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Uprawnienia do kierowania, na 3 miesiące, stracił także 21-latek, który w niedzielę, 1 września o godz. 17.30 w Daszynie na drodze krajowej nr 91, kierując Citroenem, jechał z prędkością 110 km/h w obszarze zabudowanym. Tego dnia niechlubnym rekordzista okazał się mieszkaniec woj. wielkopolskiego, który Renault Master pędził drogą wojewódzką nr 703, przez miejscowość Marynki z prędkością 114km/h. Poza utratą uprawnień na 3 miesiące kierowcy zostali ukarani mandatami.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach oraz przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.


info: KPP w Łęczycy