wersja testowa serwisu

Kolejni piraci drogowi zatrzymani przez łęczyckich policjantów. Kilku kierowców straciło prawo jazdy

pomiar-predkosci

Wakacje to czas, kiedy większość z nas decyduje się na wyjazdy rodzinne. Niestety nie każdy kto wsiada za kierownicę auta robi to w sposób odpowiedzialny. Tylko podczas pierwszego weekendu wakacji policjanci z Łęczycy ujawnili aż 58 przypadków jazdy z nadmierną prędkością, a 8 kierowców z tego powodu straciło już prawo jazdy na 3 miesiące. Wśród nich była 24-latka, która w terenie zabudowanym jechała 135 km/h.

Wraz z rozpoczęciem wakacji na drogach pojawiła się większa liczba policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Podczas pierwszego weekendu policjanci łęczyckiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na przestrzeganie ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Efektem ich pracy było ujawnienie, aż 58 przypadków jazdy z nadmierna prędkością. W tym gronie znalazło się 8 kierowców, którzy najbliższe 3 miesiące, w tym wakacje, nie będą mogli wsiąść za kierownice pojazdów. Zlekceważyli oni rażąco obowiązujące ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym i jechali o pięćdziesiąt kilometrów na godzinę więcej. Niechlubną rekordzistką okazała się 24-latka, która przez miejscowości Błonie pędziła 135km/h, a kolejna na liczniku osobówki miała 119km/h. W takiej sytuacji poza wysoką karą grzywny i punktami karnymi policjanci zatrzymali już nieodpowiedzialnym kierowcom uprawnienia. Pamiętajmy, że jeżeli zlekceważymy przepisy i wsiądziemy za kierownicę, prawo jazdy zostanie zatrzymane na kolejne 3 miesiące, a kolejne naruszenia przepisów będą skutkować cofnięciem uprawnień.

To dopiero początek wakacji a jak pokazują działania mundurowych większość z nas lekceważy ograniczenia. Zróbmy wszystko, aby nie narażać siebie nie tylko na konsekwencje prawne, ale zwłaszcza te, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia a nawet życia naszego bądź naszych najbliższych. Pamiętajmy, że prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, a wakacje nie zwalniają nas od odpowiedzialności.

źródło: KPP w Łęczycy