wersja testowa serwisu

Kolejni Terytorialsi złożyli przysięgę. "Pomimo tak wielu różnic, łączy nas jedna wspólna idea"

przysiega_9lbot_zgierz_-9

Szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej poszerzyły się o 52 terytorialsów, którzy w sobotę 26 czerwca br. na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej.

Ze względu na obostrzenia sanitarne przez ostatnie miesiące uroczystości odbywały się bez udziału bliskich żołnierzy. Była to pierwsza w tym roku przysięga, w której mogły uczestniczyć po dwie osoby z rodziny żołnierza, z tego względu to wydarzenie miało wyjątkowy charakter.

W czasie uroczystości dowódca płk Paweł Wiktorowicz odczytał list od ministra Mariusza Błaszczaka skierowany do żołnierzy i ich rodzin i sam zwrócił się do terytorialsów:

- Żołnierze, przysięga wojskowa jest wyrazem Waszego patriotyzmu i najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu. Składając przysięgę, dołączacie do formacji, której mottem jest „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO". Wypowiadając słowa roty przysięgi wojskowej deklarujecie gotowość do działań w obronie życia, zdrowia i mienia obywateli Waszej najbliższej okolicy. Jestem pewien, że gdy nadejdzie potrzeba, wywiążecie się z przyjętego dziś na siebie zobowiązania i bez wahania ruszycie z pomocą - mówił do żołnierzy 9ŁBOT dowódca, płk Paweł Wiktorowicz.

Głos zabrał także przedstawiciel żołnierzy składających przysięgę.

- Zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas jest na co dzień zwykłym obywatelem. Wielu z nas podjęło decyzję o założeniu munduru, wychodząc zza firmowych biurek, warsztatów rzemieślniczych oraz najróżniejszych zakładów pracy. Wiemy, że jesteśmy bardzo różni i tym bardziej nasza nauka wymagała wiele determinacji, abyśmy mogli nabrać umiejętności w naszym nowym, żołnierskim rzemiośle. Pomimo tak wielu różnic, łączy nas jedna wspólna idea – miłość do Ojczyzny – powiedział szer. Marcin Berner.

Zobacz zdjęcia: