wersja testowa serwisu

Kolejny duży pożar w gminie Szadek. Spłonął budynek gospodarczy, w którym były maszyny. Straty wyceniono na 150 tysięcy złotych

Kolejny duży pożar w gminie Szadek. Spłonął budynek gospodarczy, w którym były maszyny. Straty wyceniono na 150 tysięcy złotych
Na miejscu zdarzenia pojawił się także Zespół Ratownictwa Medycznego (fot. KP PSP w Zduńskiej Woli)

Bardzo pracowity poranek mieli strażacy z powiatu zduńskowolskiego. Przed chwilą informowaliśmy o pożarze w miejscowości Starostwo Szadek (więcej informacji w TYM MIEJSCU), jednak to nie jedyne zdarzenie. W tym samym czasie ratownicy walczyli z żywiołem także w miejscowości Wielka Wieś - Folwark.

Palił się budynek gospodarczy wraz z znajdującymi się w nim maszynami. W trakcie prowadzonych działań właściciel posesji źle się poczuł, strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak mężczyzna, po przebadaniu przez lekarzy, pozostał na miejscu.

- Straty oszacowano na około 150 000 złotych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy pomocy trzech prądów wody - relacjonuje kpt. Łukasz Aleksandrowicz z KP PSP w Zduńskiej Woli.

Na miejscu pracowały cztery zastępy strażaków - jeden JRG Zduńska Wola oraz trzy z OSP KSRG z gminy Szadek (Szadek, Wilamów, Choszczewo). Nie zabrakło także dwóch patroli policji. Na miejscu pożarów obecny był również Komendant Powiatowy PSP ze Zduńskiej Woli.

Zobacz zdjęcia: