Najważniejsze wideo w ele24

Kolejny dzień protestu rolników. Utrudnienia pojawią się w powiecie zgierskim i w Łodzi

Kolejny dzień protestu rolników. Utrudnienia pojawią się w powiecie zgierskim i w Łodzi
fot. policja/ilustracyjne

12 kwietnia 2024 roku, to kolejny dzień protestów rolników. Policjanci w województwie łódzkim będą dbać o bezpieczeństwo uczestników tych zgromadzeń. Informacje dotyczące utrudnień w ruchu i objazdów będą aktualizowane na bieżąco. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń policjantów.

W związku z utrudnieniami policjanci apelują do wszystkich podróżujących o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności.

Poniżej przedstawiamy wykaz miejsc gdzie odbywać się będą protesty:

Miasto Łódź - Protesty odbędą się w godzinach 10:00 – 17:00. W ramach akcji zablokowane będą skrzyżowania: Drogi Krajowej 72 w Nowosolnej, ulicy Strykowskiej i Inflanckiej, ulicy Aleksandrowskiej i Szczecińskiej oraz wjazdy i zjazdy z S-14 na ulicy Maratońskiej.

Powiat zgierski - Protest rozpocznie się od godziny 10.00 i potrwa do godziny 17.00. Na miejsce protestu wybrano skrzyżowanie dróg DW-91 i DW-702, skrzyżowanie ulic A. Krajowej i Piątkowskiej w formie stacjonarnej. W związku z tymi utrudnieniami wyznaczono objazdy dla pojazdów osobowych i ciężarowych.Objazdy:

  • z kierunku miejscowości Ozorków do miejscowości Łódź: ruch pojazdów ciężarowych zostanie przekierowany z DW-91 w ulicę Gałczyńskiego, a następnie do DW-71 (ul. Aleksandrowska) a dalej kierunek Łódź do S-14. Pojazdy osobowe będą kierowane w ulicę Gałczyńskiego i Musierowicza.
  • od strony miejscowości Piątek do miejscowości Łódź drogą nr 702: pojazdy ciężarowe zostaną skierowane z DW-702 w ul. Musierowicza dalej ul. Gałczyńskiego do DW-71 (ul. Aleksandrowska) a dalej S-14 kierunek Łódź S-14. Pojazdy osobowe będą miały dojazd w lewo do ul. Piłsudskiego.
  • od miejscowości Łódź drogą nr 91 w kierunku miejscowości Ozorków: ruch pojazdów ciężarowych skierowany z DK-91 będzie w ul. Śmiechowskiego do ronda, a następnie ul. A. Struga przez Boruta Park, do DW-71. Dojazd do S-14. Pojazdy osobowe kierowane będą w DW-71 ul. 1 Maja i Piłsudskiego lub mogą korzystać z dróg lokalnych.
  • od miejscowości Łódź jadąc drogą nr 91 w kierunku miejscowości Piątek: ruch pojazdów ciężarowych skierowany z DK-91 będzie w ul. Śmiechowskiego do ronda, a następnie ul. A. Struga przez Boruta Park, do DW-71. Dojazd do S-14. Pojazdy osobowe kierowane będą w DW-71 ul. 1 Maja i Piłsudskiego lub mogą korzystać z dróg lokalnych.


Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo kierujących i protestujących. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów. W dniu wydarzenia należy zaplanować alternatywne drogi dojazdu do wyznaczonego celu. Zalecamy także korzystanie z aplikacji wskazujących natężenie ruchu.

Źródło: KWP Łódź